Premiership: Zwycięstwa Liverpoolu, Man Utd i Chelsea, 17 minut Smolarka

Liverpool pokonał Everton 2:0 w derby miasta w meczu szóstej kolejki Premiership. Zwycięstwa odniosły także inne czołowe zespoły: Manchester United oraz Chelsea Londyn. 17 minut na Old Trafford w barwach Boltonu Wanderers zagrał Ebi Smolarek, ale po raz kolejny niewiele był w stanie zrobić.

W tym artykule dowiesz się o:

Szóstą kolejkę zainaugurował mecz na Goodison Park. Everton w derby miasta podejmował Liverpool i w pierwszej połowie mimo szybkiego tempa, sytuacji było jak na lekarstwo. Najlepszą okazję miał Marouane Fellaini, nowy zawodnik Evertonu. Fatalny błąd popełnił Jose Reina, który wypuścił piłkę z rąk. Przyjął sobie ją Fellaini i wystarczyło strzelić niemal w pustą bramkę. Niemal, bo na linii bramkowej stał jeszcze Jamie Carragher. Belg trafił prosto w Anglika.

Po zmianie stron lepszy zdecydowanie był już Liverpool. Fernando Torres w ciągu trzech minut zdobył dwie bramki. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie Robbiego Keane'a, a po chwili błąd Phila Jagielki, który tak wybił piłkę wślizgiem, że ta trafiła pod nogi Torresa. Hiszpan bez problemu umieścił ją w siatce rywali. Goście byli sfrustrowani niekorzystnym wynikiem i upust swojej złości dał Tim Cahill. Australijczyk brutalnie zaatakował wślizgiem Xabiego Alonso i kara mogła być tylko jedna - czerwona kartka dla Cahilla. Everton przegrał trzeci mecz w tym sezonie na Goodison Park, a Liverpool na kilka godzin awansował na fotel lidera.

Na Old Trafford po raz drugi w barwach Boltonu Wanderers wystąpił Ebi Smolarek. Polak pojawił się na boisku na ostatnie 17 minut w spotkaniu przeciwko Manchesterowi United. Czerwone Diabły przez cały mecz miały przygniatającą przewagę. Jednak pierwsza bramka padła dopiero 60. minucie. Wówczas to gola z rzutu karnego zdobył Cristiano Ronaldo, jednak "jedenastka" gospodarzom nie należała się. 13 minut przed końcem na 2:0 podwyższył Wayne Rooney, który dobrze rozegrał piłkę z Ronaldo. Smolarek pojawił się na boisku w 73. minucie, ale bardzo rzadko miał futbolówkę przy nodze.

Bez problemu wygrała również Chelsea Londyn. The Blues ograli na wyjeździe Stoke City 2:0. Swoją pierwszą bramkę w barwach Chelsea zdobył Jose Bosingwa. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył rezerwowy tego dnia Nicolas Anelka. Na Craven Cottage po raz drugi z trzech punktów mógł cieszyć się Gianfranco Zola, menedżer West Ham United. Młoty wygrały w derbach Londynu z Fulham 2:1. Gospodarze przez całą drugą połowę grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartkę dostał Andrew Johnson.

Nadal nie wiedzie się Newcastle United. Sroki przegrały na St James Park z Blackburn Rovers 1:2 i jest to dla nich już piąta z rzędu porażka - wliczając także tą z Carling Cup. Tym razem Newcastle nie sprostało Blackburn, które zwłaszcza w pierwszej połowie ostrzeliwało bramkę gospodarzy. Kolejne trzy punkty do swojego dorobku dopisała Aston Villa. The Villans wprawdzie przegrywali z Sunderlandem 0:1, ale jeszcze w pierwszej połowie po golach Ashley'a Younga oraz Johna Carewa wygrywali 2:1. Takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Do olbrzymiej niespodzianki doszło na Emirates Stadium. Arsenal Londyn przegrał z Hull City 1:2. Kanonierzy stracili zatem przodownictwo w lidze, a ich porażka na Emirates Stadium jest jedną z większych sensacji w tym sezonie. Arsenal prowadził już z Tygrysami 1:0, by dać sobie wbić w cztery minuty dwa gole. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Łukasz Fabiański.