Holandia: Bramka Klicha w zwycięskim meczu z Feyenoordem (wideo)

Mateusz Klich w świetnym stylu zakończył miniony sezon Eredivisie i w nie gorszym zaczął nowy. Polski pomocnik PEC Zwolle zdobył bramkę w meczu 1. kolejki z Feyenoordem Rotterdam (2:1).

Maciej Kmita

"Clichy" wpisał się na listę strzelców w 65. minucie gry, strzałem głową wykorzystując dośrodkowanie Jespera Drosta z prawej strony pola karnego. 23-letni Polak rozegrał pełne 90 minut. W 87. minucie piłkę Feye wyrównało, kiedy głową do bramki Zwolle po strzale Stefana de Vrija z 16 metrów skierował Ruben Schaken, ale w doliczonym czasie gry zwycięską bramkę dla Zwolle zdobył strzałem z 18 metrów Guyon Fernandez.

To drugi w seniorskiej karierze gol zdobyty przez Klicha po uderzeniu głową. Pierwszy padł w sezonie 2009/2010 w meczu Pucharu Polski Cracovii z Piastem Kobylin.

Zobacz bramkę Mateusza Klicha:

W minioną środę Klich dostał pierwsze po dwóch latach przerwy powołanie do reprezentacji Polski. Znalazł się wśród wybrańców Waldemara Fornalika na towarzyski mecz z Danią.

PEC Zwolle - Feyenoord Rotterdam 2:1 (0:0)
1:0 - Klich 65'
1:1 - Schaken 87'
2:1 - Fernandez 90+3'

Mateusz Klich: Bardzo miła niespodzianka