Remis rzutem na taśmę - relacja z meczu Okocimski Brzesko - GKS Katowice

W pierwszym niedzielnym meczu 3. kolejki I ligi Okocimski Brzesko zremisował w Krakowie z GKS-em Katowice 1:1 po golu Piotra Darmochwała w 93. minucie.

Maciej Kmita
Piwosze po raz drugi z rzędu ratują punkt w ostatnich minutach spotkania. Podobnie było przed tygodniem w Bełchatowie, gdy dopiero w 87. minucie Daniel Brud trafił do siatki Brunatnych z rzutu karnego, udanie kończąc trwający pół godziny pościg za rywalem.

Teraz z katowiczanami Okocimski musiał gonić wynik już od 13. minuty. GKS-owi w zasadzie już pierwsza groźna akcja przyniosła prowadzenie. Na strzał niemal z zerowego kąta zdecydował się Janusz Gancarczyk. Piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy tak dziwnie, że wysokim lobem przeleciała nad Aleksandrem Koziołem i odbiła się od dalszego słupka bramki, a tuż przed linią bramkową doskoczył do niej Michał Zieliński i umieścił ją w pustej bramce.

Po stracie bramki Okocimski zagrał bardziej otwarty futbol, ale też nie można powiedzieć, że drużyna Piotra Stacha odkryła się i postawiła wszystko na jedną kartę. Szczęścia z dystansu próbowali Damian Buras i Konrad Cebula, ale bezskutecznie. Bliżej zdobycia kolejnego gola byli za to goście, kiedy w 35. minucie Adrian Jurkowski po rzucie rożnym z 5 metrów zagłówkował obok bramki Okocimskiego.

W 55. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Darmochwał, ale w sytuacji sam na sam z Łukaszem Budziłkiem posłał piłkę obok bramki GKS-u. 20 minut później skrzydłowy Piwoszy musiał uznać wyższość bramkarza gości, który wykazał się refleksem, broniąc jego strzał z 12 metrów w bliższy róg.

Strata punktów to dla katowiczan kara za minimalizm. Po przerwie oddali pole Okocimskiemu, skupiając się głównie na defensywie i wyprowadzaniu kontrataków. Dopiero w 85. minucie poważnie zagrozili bramce Kozioła, ale Przemysław Pitry zagłówkował minimalnie niecelnie.

W decydującej 93. minucie Radosław Jacek zagrał przed pole karne GKS-u z pominięciem drugiej linii, gdzie Brud przedłużył podanie w "16" do Darmochwała, a ten uwolnił się spod opieki obrońców i zaskoczył Budziłka uderzeniem w dalszy róg.

Okocimski Brzesko - GKS Katowice 1:1 (0:1)

0:1 - Zieliński 13'
1:1 - Darmochwał 90+3

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał - Abubakar (66' Wieczorek), Brud, Cebula (57' Nawrot) - Darmochwał, Buras (40' Termanowski), Wojcieszyński.

GKS: Budziłek - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Chwalibogowski - Duda, Figiel - Gancarczyk (56'Wołkowicz), Pitry, Wróbel (69' Cholerzyński) - Zieliński (34' Kowalczyk).

Żółte kartki: Jacek, Brud, Niechcia (Okocimski) oraz Czerwiński, Jurkowski (GKS).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).