Sparingowo: Zwycięstwo Puszczy z Cracovią

W rozegranym w środę w Niepołomicach miejscowa Puszcza pokonała 2:1 Cracovię. Spotkanie zostało rozegrane w ramach obchodów 90-lecia niepołomickiego klubu.

Maciej Kmita

Prowadzenie dla Puszczy zdobył w 68. minucie gry Paweł Moskwik, pokonując Pilarza strzałęm z 14 metrów. Siedem minut później drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Sebastian Janik, wykorzystując płaskie podanie Damiana Szymonika z prawej strony. Honorowe trafienie dla Pasów zdobył Bartłomiej Dudzic , dobijając do bramki zablokowany strzał Przemysława Kity.

Spotkanie zostało rozegrane w ramach obchodów 90-lecia istnienia Puszczy, a przed pierwszym gwizdkiem niepołomicki klub podziękował za lata gry przy Kusocińskiego Tomaszowi Kwedyczence i Tomaszowi Księżycowi. Obaj znaleźli się w wyjściowym składzie Puszczy na Cracovię i po kwadransie opuścili plac gry, a koledzy uformowali dla nich szpaler honorowy.

Puszcza Niepołomice - Cracovia 2:1 (0:0)
1:0 - Moskwik 68'
2:0 - Janik 75'
2:1 - Dudzic 81'

Puszcza: Kwedyczenko (15' Stępniowski, 46' Sobieszczyk) - Zontek (46' Szymonik), Księżyc (15' Lewiński), Biernat (46' Wallace), Mikołajczyk (46' Kołodziej) - Biel (31' Cholewiak), Nowak (63' Czychowski), Rodin (46' Uwakwe), Lizak (46' Strózik), Borovicanin (46' Janik) - Mizia (46' Moskwik)

Cracovia: Pilarz - Szeliga, Żytko, Wasiluk, Jaroszyński - Danielewicz (46' Zejdler), Dąbrowski (46' Kosanović), Budziński (44' Boljević) - Dudzic, Steblecki (46' Nowak), Bernhardt (46' Kita).