WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Policja legitymuje ponad 2 tys. kibiców na stadionie w Bełchatowie

Kibice, którzy oglądali z trybun stadionu przy ul. Sportowej mecz 4. kolejki I ligi pomiędzy PGE GKS-em Bełchatów a GKS-em Katowice zostali zatrzymani na trybunach i są legitymowani przez Policję.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Działania sił prewencyjnych Policji mają na celu wychwycenie kibiców, którzy podczas meczu użyli pirotechniki, łamiąc tym samym ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

- Podczas meczu pomiędzy PGE GKS-em Bełchatów a GKS-em Katowice kibice obu drużyn odpalili race. Po meczu zostali oni zatrzymani i są legitymowani. Działania te mają na celu ustalenie tożsamości sprawców w celu późniejszego ich ukarania - wyjaśnia w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl st. aspirant Piotr Rokita, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

W celu usprawnienia działań został zamknięty cały stadion, a nie jedynie trybuna zajmowana przez najzagorzalszych fanów Brunatnych oraz sektor gości. - Decyzją sił prewencyjnych Policji podjęto decyzję, że w celu ustalenia sprawców należy przed opuszczeniem stadionu wylegitymować każdego po kolei - dodaje nasz rozmówca.

Wśród osób zatrzymanych znaleźli się także dziennikarze i inni przedstawiciele mediów, w tym także ci ze Śląska. - Nie sądzę, by dziennikarze także byli w tej legitymowani. O tym, że tak się stało nawet nie wiedziałem. Weryfikacji podlegają jedynie dane kibiców zgromadzonych na trybunach, które potem będą konfrontowane z nagraniami z monitoringu - podkreśla oficer bełchatowskiej KPP.

Środowe spotkanie zgromadziło na trybunach ponad 2 tys. kibiców, spośród których wszyscy muszą przejść przez proces weryfikacji danych. Nie jest znany przewidywany czas trwania działań policyjnych. - Trudno jest określić czas trwania procedur. Kibice będą stopniowo zwalniani do domów zaraz po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych procedur - zapewnia Rokita.

Na kibiców, którzy zostaną zidentyfikowani i postawieni w stan oskarżenia nałożone zostaną prawdopodobnie kary grzywny i zakazy stadionowe.

Policja zamknęła stadion w Bełchatowie. Kibice i dziennikarze uwięzieni na trybunach!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (30):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Kris_IV 0
  Ciągle mnie atakujesz, że ich/kogoś bronię. Oczywiście, że obniżenie tych zasiłków z socjalnego punktu widzenia to rzecz niewyobrażalna. Pytanie jaka jest jednak wasza wizja tego Państwa? Krytykujecie poprzedni ustrój, a jego podstawą był socjal do którego wszyscy przywykli i ciągną bez skrupułów. PO akurat walkę z socjalem zaczyna od "d**y strony" więc to co robią jest totalnie chore. Natomiast jeśli wasza wizja państwa to ta prawicowa - nie macie opcji myśleć o jakimkolwiek socjalu - również tym o którym wspominaliście...
  Trevor74 weź Kris pod uwagę że rządy mogły być tak jak piszesz po 89 słabe każdy ok ale ten rząd jako jedyny rzucił swoje łapczywe dłonie na zasiłek pośmiertny obniżając go o 50 % na to nawet komunistów nie było stać wiec nie mam szacunku do PO i Tuska bo nie ma za co mieć po prostu, proste jak drut dla mnie a zarazem smutne jak bylem teraz na pogrzebie to ciotce musiała rodzina pomagać w pochówku i to się dzieje właśnie za tych rządów z takich a nie innych jego posunięć, najsłabszych bija po kieszeni a na to u mnie zgody być nie może, a przykład Dwlodz z zasiłkiem pielęgnacyjnym jest wręcz miażdżący dla tego środowiska tzn PO i nie ma na to żadnego wytłumaczenia, trzeba mieć nie równo pod sufitem by to jakoś usprawiedliwiać
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Trevor74 0
  weź Kris pod uwagę że rządy mogły być tak jak piszesz po 89 słabe każdy ok ale ten rząd jako jedyny rzucił swoje łapczywe dłonie na zasiłek pośmiertny obniżając go o 50 % na to nawet komunistów nie było stać wiec nie mam szacunku do PO i Tuska bo nie ma za co mieć po prostu, proste jak drut dla mnie a zarazem smutne jak bylem teraz na pogrzebie to ciotce musiała rodzina pomagać w pochówku i to się dzieje właśnie za tych rządów z takich a nie innych jego posunięć, najsłabszych bija po kieszeni a na to u mnie zgody być nie może, a przykład Dwlodz z zasiłkiem pielęgnacyjnym jest wręcz miażdżący dla tego środowiska tzn PO i nie ma na to żadnego wytłumaczenia, trzeba mieć nie równo pod sufitem by to jakoś usprawiedliwiać
  Kris_IV Mam wrażenie, że te sprawy się ze sobą w ogóle nie łączą... Jeśli piszemy o zachowaniu kiboli w kontekście historii, a wrzucasz tutaj tematy związane z bieżącą działalnością naszego marnego rządu to sory - nie widzę powiązania ;-) Problemem polskim moim zdaniem nie jest ten rząd - każdy jeden po 89 jest tak samo słaby :-) i tak naprawdę, żaden się do jakiejkolwiek poprawy nie przyczynił - wszystko co się zmieniło na lepsze to zasługa polaków, którzy znoszą trudy życia w tym regionie i pokazują, że mają ogromny potencjał, którego nikt nie umie? - nie chce! - wykorzystać, bo woli zadbać o swoją du** siedząc na wiejskiej i pasąc się z koryta. Zatem co zmieni tutaj rozmowa o polityce? Totalnie NIC. Różnice między partiami w tej chwili są tak małe, że wybór to tak naprawdę żaden wybór. Jeśli głosujesz na Kaczora - to wybierasz trochę ostrzejszy ton, który i tak nic nie zmienia, bo się z niego i jego świty śmieją w całej europie. Wybierasz Tuska - to tak właściwie nie masz żadnego tonu, bo jest miękki i uległy. PSL i tak się nie liczy, SLD dziś również, więc nie ma nawet o czym dyskutować. Dla zwykłego polaka nic się nie zmieni - i to jest najważniejsze (albo raczej najsmutniejsze). (tekstu o trollach już nie będę komentował - myślę, że nie ma po co)
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Trevor74 0
  chłopie podobaj mi się Twoje poglądy jak będziesz przejazdem w Ostrowie Wielkopolskim zapraszam na browara :)
  Dwlodz Pisałem wcześniej że ta rozmowa nie ma sensu. Zostaliśmy wciągnięci w rozmowę w tonie "polskość to nienormalność" i o wiwatującym Poznaniu na przywitanie Adolfa w 39. Dywagujemy o tym czy odśpiewanie hymnu to dobry pomysł czy akt wrogi wobec innego państwa. Tymczasem 250 tys. ludziom został zabrany zasiłek pielęgnacyjny dla osób niepełnosprawnych, którzy wymagają opieki 24/24 h...czy to nie ślad faszyzmu w myśleniu naszego rządu? Ktoś powie,-bo nie ma pieniędzy...Więc dlaczego MSZ wyda 40 tyś. dolarów na renowację mauzoleum WIETNAMSKIEGO króla, kata chrześcijan jednocześnie ograniczając pomoc finansową dla polaków poza granicami kraju. 300 tyś. zł idzie na fotele dla urzędników ( w tym na takie po 10 tyś. zł)...itd, itp. Rozpisujemy się o karaniu kiboli...pomówmy o aferzystach wypuszczanych z wiezień po 3 latach i tych którzy dostają 3, 4 wyrok...w zawiasach. Czemu rząd tak stanowczo i bezwzględnie nie walczy z łapownictwem a jesteśmy wg. rankingów w czołówce światowej...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (30)
Pokaż więcej komentarzy (30)
Pokaż więcej komentarzy (30)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×