Przyczyna zmiany Pawlusińskiego

Całe spotkanie pomiędzy Śląskiem a Cracovią stało na wysokim poziomie. Raz jedna, raz druga drużyna stwarzała sytuacje podbramkowe. W końcówce meczu goście na skutek czerwonej kartki dla Przemysława Kuliga zmuszeni zostali do głębokiej defensywy. Chwilę wcześniej plac gry opuścił także Dariusz Pawlusiński.

Artur Długosz

W tym sezonie to właśnie Dariusz Pawlusiński jest najlepszym strzelcem zespołu z Krakowa. Ten piłkarz zdobył jak do tej pory trzy bramki. Zawodnik Pasów dwukrotnie wpisał się na listę strzelców podczas potyczki z Łódzkim Klubem Sportowym - to spotkanie krakowianie wygrali 2:0. Trzecią w tym sezonie, a zarazem niezwykle cenną bramkę Pawlusiński strzelił podczas pojedynku z derbowego z Wisłą Kraków. Mecz zakończył się remisem 1:1.

W meczu ze Śląskiem Wrocław Dariusz Pawlusiński na boisku pojawił się od pierwszych minut. Stwarzał zagrożenie pod bramką rywali, jednak w 66. minucie zmuszony był opuścić plac gry. - Darek dostał w nogę, zaczęło to puchnąć. Było tylko kwestią czasu, ile wytrzyma. Uważałem, że trzeba było już mu pomóc. Gdyby został dłużej na boisku, to uraz ten by się tylko rozszerzył i byłoby duże prawdopodobieństwo, że nie mógłby zagrać w piątek w następnym meczu - komentował przyczynę zmiany szkoleniowiec Cracovii, Stefan Majewski.

Następne spotkanie piłkarze Cracovii rozegrają w piątek 3 października. Przeciwnikiem krakowian będzie Polonia Bytom.