Nierozstrzygnięte derby Mazowsza - relacja z meczu Wisła Płock - Dolcan Ząbki

Po bardzo emocjonującym meczu Wisła Płock zremisowała 2:2 z Dolcanem Ząbki. Spotkanie mogło się podobać, kibice zobaczyli 4 bramki, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Dominik Polesiński

Już początek spotkania w Płocku zapowiadał bardzo zaciętą rywalizację o ligowe punkty, drużyn które znają swoją wartość. Zarówno Wisła Płock jak i Dolcan Ząbki nie znalazły jeszcze pogromcy i sytuacja ta została utrzymana po ostatnim gwizdku bezpośredniej konfrontacji.

W 8. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po dobrej centrze z lewego skrzydła, piłkę w polu karnym przyjął Dariusz Zjawiński. Napastnik nawinął jednego z obrońców i upadając na murawę strzelił, otwierając wynik meczu.

Wisła mogła odpowiedzieć już w 12 minucie, ale Paweł Magdoń nieczysto trafił piłkę głową po dograniu Filipa Burkhardta. Niedługo później sam Burkhardt pokusił się o mocne uderzenie ale Rafał Leszczyński dość desperacko odbił piłkę przed siebie, a dobitka była nieskuteczna.

Gospodarze atakowali zaciekle i jeszcze przed przerwą zostało to nagrodzone dwiema bramkami. Najpierw w 29 minucie dośrodkowanie Pawła Kaczmarka z lewej strony boiska trafiło na głowę niepilnowanego Krzysztofa Janusa, a ten nie miał prawa się pomylić. Ten sam piłkarz zdobył również gola do szatni, finalizując uderzenie Janusza Dziedzica, po którym futbolówka odbiła się od obu słupków bramki Dolcanu i wróciła w pole.

W drugiej połowie jedni i drudzy mieli swoje okazje, ale gola obejrzeliśmy tylko jednego. W 68 minucie po nierozsądnym faulu jednego z płocczan, piłkę na 18. metrze ustawił Bartosz Wiśniewski. Piłkarz gości uderzył płasko, obok licznego muru, pokonując Daniela Szczepankiewicza. Bramkarz gospodarzy był tam gdzie zmierzała futbolówka, a mimo tego nie zdołał jej zatrzymać.

W przekroju całego meczu Dolcan zasłużył na remis, także podział punktów nie jest wynikiem krzywdzącym. Drużyny stworzyły dobre widowisko, prezentując momentami poziom wyższy niż I liga.

Wisła Płock - Dolcan Ząbki 2:2 (2:1)
0:1 - Dariusz Zjawiński 8'
1:1 - Krzysztof Janus 29'
2:1 - Krzysztof Janus 45+2'
2:2 - Bartosz Wiśniewski 68'

Wisła Płock: Daniel Szczepankiewicz - Arkadiusz Mysona, Marko Radić, Paweł Magdoń, Cezary Stefańczyk, Filip Burkhardt (73' Piotr Wlazło), Jacek Góralski, Janusz Dziedzic, Krzysztof Janus, Paweł Kaczmarek (78' Tomasz Grudziądz), Marcin Krzywicki (82' Bartłomiej Grzelak).