LE: Pożar w Alkmaar! Mecz AZ - Atromitos Ateny przerwany! (wideo)

Na stadionie w Alkmaar, gdzie toczył się rewanżowy mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy AZ i Atromitosem Ateny, miał miejsce pożar. W konsekwencji spotkanie zostało przerwane!

W tym artykule dowiesz się o:

Do zdarzenia doszło około 60. minuty meczu. Pożar, jaki miał miejsce na stadionie, spowodował pojawienie się na obiekcie dymu. W związku z tym kibice oglądający spotkanie zostali poproszeni o opuszczenie obiektu.

Według przepisów UEFA mecz mógł zostać wznowiony. Przerwa w grze trwała jednak dłużej niż 30 minut, co ostatecznie spowodowało zatrzymanie spotkania przed upływem regulaminowego czasu gry oraz ewakuację całego stadionu. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt przebywający na stadionie nie odniósł żadnych obrażeń związanych z pożarem.

Spotkanie przerwano przy stanie 1:0 dla Atromitosu. Gola dla gości zdobył w 53. minucie Dimitrios Papadopoulos. Ateńczycy wciąż muszą jednak odrabiać straty, ponieważ AZ wygrał w stolicy Grecji pierwsze spotkanie 3:1. Holenderski klub poinformował na Twitterze, że dzisiejszy mecz zostanie dokończony jutro o godzinie 11:30.

To oznacza, że UEFA będzie musiała przełożyć na późniejszą godzinę losowanie szczęśliwego przegranego, który awansuje do fazy grupowej Ligi Europy pomimo odpadnięcia w IV rundzie eliminacji. Stanie się tak za sprawą wykluczenia Fenerbahce Stambuł z europejskich rozgrywek za korupcję na dwa lata.