Słonie łapią rytm - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn

Nie było niespodzianki w starciu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza ze Stomilem Olsztyn. Faworyzowani gospodarze pewnie wypunktowali przyjezdnych aplikując im 3 gole.

Dominik Polesiński

Pierwsza połowa meczu była popisem Rafała Kujawy, który raz za razem urywał się spod opieki olsztyńskich obrońców. Snajper gospodarzy szarpał, zmieniał pozycję, wybiegał do prostopadłych podań. W 21. minucie ukąsił po raz pierwszy. Dalibor Pleva obsłużył go precyzyjnym podaniem, a Kujawa przyjął piłkę na klatkę piersiową i przy asyście dwóch obrońców uderzył nie do obrony. W 38. minucie było już 2:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kujawa, wykorzystując nieporadne wybicie piłki olsztyńskich defensorów. Piotr Skiba nie był w stanie zatrzymać futbolówki mimo iż pofrunął we właściwym kierunku.

W drugiej połowie zapał Rafała Kujawy nie zmalał. W 48. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Foszmańczyka, napastnik uderzył przewrotką, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później znakomite podanie do Vojtecha Horvatha mogło przynieść powodzenie, ale Słowak zmarnował szansę.

Z każdą minutą drugiej odsłony Stomil grał odważniej i miał swoje okazje. W 52. minucie wprowadzony w przerwie Daniel Michałowski zagrał w uliczkę do Grzegorza Lecha, ale ten z ostrego kąta nie był w stanie pokonać bramkarza z Niecieczy. Goście zdobyli gola w 73. minucie kiedy to Tomasz Bzdęga "na zamach" położył obrońców gospodarzy i mierzonym strzałem pokonał Sebastiana Nowaka. Bramka wiele gościom nie dała bo dosłownie minutę wcześniej Foszmańczyk kapitalnym uderzeniem z linii pola karnego podwyższył prowadzenie Termaliki. Skiba bliski był obrony, ale piłka po jego rękach wpadła jednak do siatki.

Końcowe minuty nie przyniosły emocji. Stomil wydawał się być pogodzony z porażką, a miejscowi nie forsowali tempa, oszczędzając siły na kolejne mecze. Niespodzianki w Niecieczy zatem nie było, a Słonie po słabym początku sezonu wydają się łapać właściwy rytm.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Stomil Olsztyn 3:1 (2:0)
1:0 - Rafał Kujawa 21'
2:0 - Rafał Kujawa 38'
3:0 - Tomasz Foszmańczyk 72'
3:1 - Tomasz Bzdęga 73'

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Dalibor Pleva, Dariusz Jarecki, Tomasz Foszmańczyk, Vojtech Horvath (61' Dawid Sołdecki), Łukasz Pielorz, Jakub Kiełb (84' Kamil Moskal), Rafał Kujawa (74' Vojtech Schulmeister), Andrzej Rybski.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Rafał Remisz (65' Dawid Kucharski), Arkadiusz Koprucki, Kamil Hempel, Piotr Łysiak (82' Karol Żwir), Bartosz Papka, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Tomasz Bzdęga, Szymon Kaźmierowski (46' Daniel Michałowski).