Puchar Francji: Niespodziewana porażka AS Nancy, awans Lyonu i Marsylii

W niedzielę rozegrano ostatnie spotkania 1/16 Pucharu Francji. Największą sensacją jest zwycięstwo amatorskiego zespołu USJA Carquefou, który po dogrywce pokonał AS Nancy. Do następnej rundy awansowały także Olympique Lyon i Olympique Marsylia.

Piotr Robaczyński

Piłkarze z Carquefou przed meczem z AS Nancy byli skazani na porażkę, jednak sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę i pokonali drużynę, która zajmuje aktualnie 3. pozycję w tabeli Ligue 1. W regulaminowym czasie gry bramki nie padły i mecz rozstrzygnąć musiała dogrywka. W 100. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Laurenta Delanoë. Goście wyrównali cztery minuty później, na listę strzelców wpisał się Marc-Antoine Fortune i gdy wydawało się już, że dojdzie do rzutów karnych, decydującą o losach spotkania bramkę zdobył w 117. minucie Sébastien Le Paih.

W pozostałych spotkaniach Olympique Marsylia pokonał u siebie AS Monaco 3:1, a Olympique Lyon z trudem wyeliminował czwartoligową drużynę Croix de Savoie.