Efektowne przełamanie Miedzianki - relacja z meczu Dolcan Ząbki - Miedź Legnica

Takiego wyniku mało kto się spodziewał. Miedź Legnica odniosła bowiem pierwsze zwycięstwo w sezonie i od razu pokonała bardzo dobrze spisujący się Dolcan Ząbki. W meczu padło aż pięć goli.

Artur Długosz

Piłkarze Miedzi Legnica od początku tego sezonu zdecydowanie zawodzili i nie potrafili rozstrzygnąć meczu na własną korzyść. Drużyna z Ząbek grała natomiast bardzo pewnie i plasowała się w czołówce tabeli. Faworyt tej potyczki mógł więc być tylko jeden.

Od początku groźnie zaatakowała jednak Miedzianka. Już w 3. minucie po uderzeniu Zbigniewa Zakrzewskiego dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. W kolejnych minutach dalej atakowali goście, lecz i piłkarze Dolcanu nie pozostawali dłużni. W końcu jednak w 18. minucie świetnie zachował się Mateusz Szczepaniak , który opanował trudną piłkę w polu karnym i pewnym strzałem pokonał bramkarza! Dziesięć minut później było już jednak 1:1. Bartosz Wiśniewski wyszedł na lewym skrzydle, dośrodkował wprost na wbiegającego Dariusza Zjawińskiego, a ten strzelił głową nie do obrony.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, to kolejny cios zadali zawodnicy z Legnicy. Po dośrodkowaniu Zasady Zakrzewski pięknym lobem pokonał Leszczyńskiego! Ambitnie grający zespół Miedzi zasługiwał na prowadzenie.

Po zmianie stron Dolcan ruszył do ataku, lecz nie potrafił pokonać bramkarza legniczan. Zespół Miedzi też jednak raz na jakiś czas groźnie kontrował. Obu drużynom brakowało jednak skuteczności i dokładności. W końcu jednak piłka wpadła do siatki. Gdy w ostatnich minutach gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, to goście zadali nokautujące uderzenia.

Najpierw rzut karny wykorzystał Jakub Grzegorzewski, a chwilę później celną główką popisał się Marcin Garuch. Ostatecznie więc Miedź pokonała Dolcan Ząbki i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Dolcan Ząbki - Miedź Legnica 1:4 (1:2)
0:1 - Szczepaniak 18'
1:1 - Zjawiński 27'
1:2 - Zakrzewski 44'
1:3 - Grzegorzewski (k.) 89'
1:4 - Garuch 90'

Dolcan Ząbki: Leszczyński - Długołęcki (69' Prejs), Klepczarek, Grzelak, Osoliński (75' Figiel), Jakubik, Matuszek, Piesio, Świerblewski (64' Tatara), Zjawiński, Wiśniewski.

Miedź Legnica: Ptak - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada, Bartoszewicz (76' Kasperkiewicz), Cierpka, Łuszkiewicz (63' Garuch), Łobodziński, Szczepaniak, Zakrzewski (67' Grzegorzewski).

Żółte kartki: Świerblewski (Dolcan) oraz Cierpka, Zasada (Miedź).