Turcja: Kolejna asysta Mierzejewskiego i zwycięstwo Trabzonsporu (wideo)

W niedzielnym meczu 6. kolejki tureckiej ekstraklasy z Konyasporem Adrian Mierzejewski z Trabzonsporu zaliczył swoją 7. asystę w sezonie. Bordowo-niebiescy zwyciężyli 2:0.

Maciej Kmita

W 56. minucie po centrze Polaka z rzutu wolnego bramkę na 1:0 dla Trabzonsporu zdobył Mustafa Yumlu. Kwadrans później na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Florent Malouda, a Yumlu zmienił tor lotu piłki tak, że wpadła ona do siatki Orłów Anatolii.

"Mierzej" grał przez pełne 90 minut i złapał żółtą kartkę. To jego 13. występ i 7. asysta w sezonie. Jego zespół po 6 rozegranych spotkaniach ma na koncie 12 punktów i w tej chwili zajmuje 3. miejsce w tabeli Super Lig, a po zakończeniu wszystkich meczów może wylądować na 5. pozycji.

Trabzonspor to grupowy rywal Legii Warszawa w Lidze Europejskiej. Mecz mistrzów Polski z Turkami zostanie rozegrany w ramach 3. kolejki tych rozgrywek 24 października w Trabzonie.

Trabzonspor - Konyaspor 2:0 (0:0)
1:0 - Yumlu 56'
2:0 - Yumlu 71'