Ligue 1: Kolejne zwycięstwo Tuluzy

W sobotę przeważnie wygrywali faworyci. Trzy punkty wywalczyły m.in. zespoły Girondins Bordeaux i Olympique Marsylia. Do niespodzianki nie doszło także na Stade Jules-Deschaseaux, choć Le Havre do 89. minuty prowadziło z Le Mans, ostatecznie pojedynek ten zakończył się triumfem gości.

W tym artykule dowiesz się o:

W Le Havre o końcowym sukcesie gości zadecydowała niesamowicie emocjonująca końcówka spotkania. Podopieczni Jean Marca Nobilo od 13. minuty niespodziewanie prowadzili z faworyzowanym Le Mans 1:0 po golu Amadou Alassane. Wydawało się, że mimo nieustannego naporu rywala uda im się utrzymać korzystny rezultat, ale najpierw, w 89. minucie do wyrównania doprowadził Modibo Maiga, a już w doliczonym czasie gry trzy punkty drużynie Le Mans zapewnił Gervinho.

Nie zawiedli piłkarze Girondins Bordeaux i Olympique Marsylia. Zespoły, które powinny w tym sezonie liczyć się w walce o czołowe lokaty w Ligue 1, w 8. kolejce zmierzyły się z teoretycznie słabszymi rywalami. Żyrondyści ograli FC Lorient, a OM dzięki dobrej postawie w pierwszej części spotkania zapewnił sobie zwycięstwo w konfrontacji z SM Caen.

Dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze FC Nantes. Zespół Elie Baupa pokonał na wyjeździe innego beniaminka - Grenoble Foot. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gości w 77. minucie Christian Bekamenga.

Na szczególną uwagę zasługuje czwarte zwycięstwo z rzędu Tuluzy. Podopieczni Alaina Casanovy, którzy w bieżących rozgrywkach spisują się wręcz rewelacyjnie i zajmują aktualnie 2. pozycję w tabeli, tym razem wygrali u siebie z AJ Auxerre. Bohaterem został André-Pierre Gignac, który po raz piąty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców, a jak się okazało, był to jedyny gol w tym meczu. W barwach AJA w wyjściowej jedenastce pojawił się na boisku Ireneusz Jeleń, Polak grał jednak słabo i już w 58. minucie zastąpił go Daniel Niculae. Dariusz Dudka przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.