Towarzysko: Brazylia pokonała Zambię, ale nie urzekła (wideo)

W drugim meczu towarzyskim podczas mini tournee po Azji Brazylia pokonała w Pekinie 2:0 Zambię. Gospodarze przyszłorocznego mundialu wygrali, ale nie oczarowali swoją grą pekińskiej publiczności.

Maciej Kmita

Po bezbarwnej pierwszej połowie, kiedy godnym odnotowania było tylko trafienie Neymara z rzutu wolnego w słupek w 3. minucie, po zmianie stron podopieczni Luiza Felipe Scolariego zadali decydujące ciosy.

Na prowadzenie wyszli jednak w dość szczęśliwych okolicznościach. W 59. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Oscar, piłka odbita od rywala zmieniła tor lotu i wpadła do siatki nad zaskoczonym bramkarzem.

Chwilę później po dośrodkowaniu Neymara z rzutu wolnego futbolówkę głową do bramki Zambii skierował Dede. To premierowe trafienie obrońcy Cruzeiro Belo Horizonte w drużynie narodowej.

To drugie zwycięstwo Canarinhos podczas azjatyckiego mini tournee. W sobotę również 2:0 pokonali Koreę Południową.

Brazylia - Zambia 2:0 (0:0)
1:0 - Oscar 59'
2:0 - Dede 66'

Skład Brazylii: Cavalieri - Dani Alves, Dede, David Luiz (70' Henrique), Maxwell - Ramires (46' Oscar), Lucas Leiva, Paulinho (63' Hernanes) - Lucas Moura (46' Jo), Neymar (80' Bernard), Pato (46' Hulk).

Brazylię stać na odebranie Hiszpanii tytułu mistrza świata?