Premier League: Sergio Aguero bohaterem Man City

Manchester City bez problemów pokonał West Ham United 3:1. Bohaterem spotkania został Sergio Aguero, który strzelił dwie bramki oraz dołożył asystę.

Bartosz Zimkowski

Manchester City przystępował do pojedynku z West Ham United jako faworyt, ale dotychczas nie wygrał ani jednego spotkania na obcym stadionie. Jednak już w 16. minucie goście wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie Fernandinho trafiło do Sergio Aguero, który w sytuacji sam na sam z Jussim Jaaskelainenem uderzył obok niego. Kapitalnie w tej sytuacji zachował się Alvaro Negredo. Hiszpan mądrze przepuścił piłkę do Argentyńczyka.

Drugiego gola snajper Man City doliczył zaraz po przerwie, kiedy wykorzystał podanie Davida Silvy z rzutu wolnego i niepilnowany na siódmym metrze głową zdobył gola. Gospodarze przebudzili się siedem minut później. Ricardo Vaz Te z pięciu metrów ładnym strzałem przewrotką dał nadzieję Młotom.

Jednak tego dnia zespołem lepszym byli goście i udokumentowali to trzecią bramką. Piękny, techniczny strzał Silvy z jedenastu metrów zakończył swoją drogę w siatce WHU. Asystę zaliczył Aguero potwierdzając, że był tego dnia najlepszym piłkarzem na Upton Park.

West Ham United - Manchester City 1:3 (0:1)
0:1 - Aguero 16'
0:2 - Aguero 51'
1:2 - Vaz Te 58'
1:3 - Silva 80'

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

Premier League: Sędzia okradł Boruca!