KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Arka Gdynia poleciała do USA

W piątek Arka wyleciała do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w obchodach 50-lecia tamtejszej Polonii i rozegra sparingi z miejscowymi zespołami. Do samolotu wsiadło na ochotnika 15 zawodników.
Aleksander Wójcik
Aleksander Wójcik

Do Stanów Zjednoczonych poleciało 15 zawodników, a także sztab szkoleniowy w osobach: Roberta Wilczyńskiego, Michała Chamery, Jarosława KrupskiegoMarka Gaduły, prezes Arki Wojciech Pertkiewicz i wiceprezes ds. sportowych Michał Globisz

Kadra gdynian została uszczuplona o Piotra Pietkiewicza, z którym władze klubu nie przedłużyły upływającego z końcem roku kontraktu. Wyjazd do Ameryki był dobrowolny. Miejscowa Polonia pokryła koszty pobytu drużyny, ale za przelot piłkarze Arki musieli zapłacić z własnej kieszeni po około 2,5 tysiąca złotych. 

Z drużyną nie poleciał I trener Paweł Sikora, który w tym samym czasie będzie ponownie brał udział w sesji Szkoły Trenerów w Białej Podlaskiej.

W sobotę o godzinie 20:00 polskiego czasu gdynianie rozegrają pierwszy z trzech zaplanowanych meczów towarzyskich. Ich rywalem będzie zespół FC Icon New Jersey - klub z piątego poziomu rozgrywek amatorskich Garden State Soccer League.

Amerykanie w letniej przerwie przed rozgrywkami przebywali w naszym kraju i rozegrali wtedy kilka sparingów, m.in. zremisowali 2:2 z Energetykiem ROW Rybnik i 0:0 z Cracovią Kraków oraz przegrali 0:5 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.  

7 grudnia rywalem żółto-niebieskich będzie Polonia New York Soccer, której trenerem jest Grzegorz Wędzyński, a gościnnie w jej barwach ma zagrać... Tomasz Frankowski. Na miejscu ma zostać ustalony drugi w kolejności przeciwnik dla Arki.

Oprócz grania meczów towarzyskich, w Nowym Jorku Arkowcy wezmą także udział w w gali z okazji 50-lecia Polonii, która odbędzie się w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie. Jednym z gości tego zjazdu ma być selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka, który w latach 1985-88 występował w tamtejszym zespole Polish-American Eagles.

Pierwszy raz Arka odwiedziła USA latem 1978 roku. Trenerem zespołu był wtedy Jerzy Steckiw. Podobnie jak obecnie, gdyński klub skorzystał wtedy z zaproszenia amerykańskiej Polonii, ale tej z Chicago.

Zawodnicy Arki, którzy nie zdecydowali się polecieć za ocean, rozpoczęli już urlopy. Żółto-niebiescy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną dopiero 14 stycznia i rozegrają 12 sparingów.

Kadra Arki na  mecze sparingowe w USA:

Bramkarz: Patryk Kamola
Obrońcy: Adrian BudkaMaciej Dampc, Tomasz Jarzębowski, Piotr Robakowski, Krzysztof Sobieraj, Przemysław Stolc, Robert Sulewski
Pomocnicy: Tomoki FujikawaDamian Matys, Radosław Pruchnik, Marcin Radzewicz, Michał Rzuchowski, Piotr Tomasik
Napastnik: Maciej Wardziński.

Czy wyjazd Arki do USA na 3 mecze sparingowe tylko dla chętnych to dobre rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×