Puchar Włoch: Pierwszy 90-minutowy występ Pawła Wszołka, pewny triumf Sampdorii

Reprezentant Polski aż do meczu 1/16 finału Coppa Italia nigdy nie wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w barwach Sampdorii Genua.

Konrad Kostorz

Paweł Wszołek wziął udział w dziewiątym oficjalnym spotkaniu Sampdorii. Do tej pory czterokrotnie wchodził na murawę z ławki rezerwowych, a czterokrotnie opuszczał plac gry przed końcowym gwizdkiem. Jego najdłuższy pobyt na boisku trwał 62 minuty. Tym razem trener Sinisa Mihajlović pozwolił 21-latkowi na pełny występ.

Genueńczyków trudno było uznawać za faworyta rywalizacji z beniaminkiem Serie A, który świetnie spisuje się w tym sezonie. Podczas gdy Sampdoria zajmuje dopiero 19. miejsce w tabeli, werończycy plasują się na 6. pozycji, mają na koncie kilka udanych występów z potentatami, a w październiku pokonali Blucerchiatich 2:0.

Na Stadio Luigi Ferraris zdecydowanie lepiej zaprezentowali się jednak gospodarze, którzy odnieśli przekonujące zwycięstwo. Wszołek mógł wpisać się na listę strzelców w 37. minucie, kiedy minął jednego z obrońców, ale uderzał z ostrego kąta i nie zdołał skierować piłki do siatki. Warto dodać, że Bartosza Salamona zabrakło w kadrze meczowej.

W styczniu drużynę Mihajlovicia czeka bardzo trudne zadanie w walce o ćwierćfinał. Rywalem Sampdorii będzie bowiem wicelider włoskiej ekstraklasy, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał - AS Roma.

Sampdoria Genua - Hellas Werona 4:1 (2:0)
1:0 - Sansone 15'
2:0 - Bjarnason 20'
2:1 - Longo 64'
3:1 - Krsticić 83'
4:1 - Renan 89'