Premier League: Chelsea męczyła się, ale wygrała

Chelsea Londyn skromnie, bo 2:1, pokonała Crystal Palace. The Blues mimo nie najlepszej gry sięgnęła po trzy punkty i zbliżyła się do Arsenalu.

Bartosz Zimkowski
The Blues do meczu z Crystal Palace przystępowali z myślą, że mogą wrócić na drugie miejsce i zbliżyć się do Arsenalu na dwa punkty. Plan zwycięstwa Chelsea Londyn wcieliła dość szybko. Już w 16. minucie objęła prowadzenie, gdy Fernando Torres dobił strzał Williana. Uderzenie Brazylijczyka trafiło w słupek, ale Hiszpan był tam gdzie powinien.

Goście z rzadka atakowali, ale dość niespodziewanie w 29. minucie doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie z lewej flanki i trzeci gol w trzecim kolejnym meczu strzelił Marouane Chamakh. Sytuacja "wróciła do normy" już sześć minut później. Eden Hazard wycofał piłkę przed pole karne, a tam ładnym strzałem popisał się Ramires.

Do końca meczu gole już nie padły, chociaż okazji kilka było. Miała je głównie Chelsea, lecz popis nieskuteczności uniemożliwił zdobycie kolejnych bramek. Chelsea nie zachwycił, jednak wygrała i wróciła na drugie miejsce. Traci dwa punkty do Arsenalu i zmierzy się z tym zespołem już w następnej kolejce na Emirates Stadium.

Wciąż kontuzjowany jest Artur Boruc i Southampton rozczarowuje. Święci na St James Park wprawdzie zremisowali 1:1, ale nie potrafili wygrać już piątego z rzędu spotkania w Premier League. Zajmują ósmą pozycję w Premier League. Do czwartego Evertonu tracą już siedem "oczek".