Ligue 1: Pewne wygrane PSG i Monaco, remis Stade Reims bez Grzegorza Krychowiaka

W sobotę rozegrano sześć spotkań 18. kolejki Ligue 1. Faworyzowane Paris Saint-Germain i AS Monaco odniosły pewne zwycięstwa. Z kłopotami remis wywalczyła drużyna Grzegorza Krychowiaka.

Szymon Mierzyński

Stade Reims mierzyło się na wyjeździe z Evian TG i bramkę na wagę jednego punktu zdobyło dopiero w 90. minucie po strzale Floyda Ayite. Polak tym razem znalazł się poza kadrą meczową. Powód? Uraz pachwiny.

Rywalem PSG było Stade Rennes. Mistrz Francji poradził sobie bez trudu i triumfował 3:1. Po jednym golu strzelili Thiago Motta, Zlatan Ibrahimović oraz Edinson Cavani.

Także na boisku rywala komplet oczek zainkasowało AS Monaco. Ekipa Claudio Ranieriego rozstrzygnęła losy pojedynku z EA Guingamp jeszcze w pierwszej połowie.

Dokończenie 18. kolejki nastąpi w niedzielę. W hitowym starciu Olympique Lyon podejmie Olympique Marsylia.