Polacy z Borussii bezbarwni na koniec roku: Fatalny "Kuba", Lewandowski mógł trafić na 2:0

Jakub Błaszczykowski był jednym z najgorszych zawodników meczu Borussii z Herthą. Jak wypadli pozostali Polacy występujący w zespole Juergena Kloppa?

Konrad Kostorz
Borussia Dortmund rozegrała bardzo słabe spotkanie przeciwko beniaminkowi i doznała kolejnej domowej porażki w Bundeslidze. W drugiej połowie czarno-żółci mieli wprawdzie znaczną przewagę i spychali Herthę Berlin do defensywny, ale nie mieli pomysłu na przedarcie się pod bramkę gości.

Jakub Błaszczykowski został zmieniony przez Juergena Kloppa już w 56. minucie. Decyzja trenera nie była podyktowana problemami zdrowotnymi Polaka, lecz jego słabą postawą. "Wydaje się, że każdy obecny na stadionie rozumiał, dlaczego Klopp postąpił w taki sposób. Polak grał źle, popełniał błędy techniczne i nie stwarzał zagrożenia" - skomentowali dziennikarze Sportalu. "Starał się, próbował różnych rozwiązań, ale bez żadnego efektu" - dodali redaktorzy DerWesten.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Równie słabo jak "Kuba" spisał się w ekipie z Dortmundu Marian Sarr, który tuż przed przerwą popełnił koszmarny błąd, umożliwiając Samiemu Allagui zdobycie gola, i który po zmianie stron na murawie się już nie pojawił. Nisko oceniono także Nuriego Sahina oraz Henricha Mchitarjana, natomiast na plus wyróżnili się Sebastian Kehl i Marco Reus.

Robert Lewandowski na tle kolegów zebrał przyzwoite recenzje. W uzasadnieniach przyznanych snajperowi ocen podkreślono, że bardzo dużo pracował w głębi pola, starał się rozgrywać piłkę i brał udział w wielu pojedynkach indywidualnych, w których rywale nie przebierali w środkach. Polakowi zarzucono jedynie zmarnowanie sytuacji z 12. minuty, kiedy mógł podwyższyć prowadzenie BVB na 2:0 i sprawić, że mecz miałby zupełnie inny przebieg. "Tylko raz udało mu się znaleźć przed bramkarzem, ale Gersbeck bardzo dobrze skrócił kąt i obronił strzał" - wskazano.

Łukasz Piszczek na murawie zameldował się w 46. minucie i zaprezentował się przeciętnie. Jak oceniono, Polakowi udało się wprawdzie wprowadzić nieco stabilności do poczynań defensywnych Borussii, ale stało się to przy bardzo zachowawczej taktyce berlińczyków. Ponadto 28-latek nie zdołał wywrzeć wpływu na grę dortmundczyków w ataku, a jego jedyny strzał w 76. minucie okazał się niecelny.

Oceny Polaków z Borussii kolejno od Bildu, RevierSport, RuhrNachrichten, Sportalu i DerWesten ("1" - najlepsza nota, "6" - najgorsza):

Jakub Błaszczykowski - "5", "5", "5", "5", "5"

Robert Lewandowski - "3", "4", "4", "4", "3,5"