Nowy klub Ludovika Obraniaka we Francji? Gracz Bordeaux na celowniku Olympique Lyon

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Według francuskiej prasy Olympique Lyon chce po zakończeniu sezonu pozyskać reprezentanta Polski, który od dwóch lat występuje w Girondins Bordeaux.

Jak informuje francuski Le Progres, Olympique Lyon od dłuższego czasu z uwagą przygląda się występom Ludovika Obraniaka i w czerwcu zamierza złożyć doświadczonemu pomocnikowi ofertę. Według dziennikarzy Les Gones liczą się z odejściem kilku czołowych zawodników (m.in. Maxime'a Gonalonsa i Yoanna Gourcuff) i w związku z tym już teraz planują wzmocnienia.

Zespół ze Stade Gerland to jeden z najbardziej utytułowanych klubów Ligue 1 w ostatnich latach, ale obecny sezon dla podopiecznych Remiego Garde nie należy do zbyt udanych. Olympique na półmetku rozgrywek zajmuje 10. pozycję w tabeli, podczas gdy Girondins Bordeaux plasuje się na 4. miejscu. Nie jest zatem pewne, czy "Ludo", który ma pewne miejsce w podstawowym składzie Żyrondystów (19 meczów i 4 gole w rundzie jesiennej), będzie zainteresowany transferem do Lyonu.

Obraniak pierwsze kroki stawiał w FC Metz, gdzie występował do 2007 roku. Kolejne pięć lat spędził w OSC Lille, by w styczniu 2012 roku za milion euro przenieść się do Bordeaux. Kontrakt 29-latek jest ważny do połowy 2015 roku.

Jesteś kibicem piłki nożnej? Mamy dla Ciebie fanpage na Facebooku! Nie zwlekaj! Kliknij i polub nas.

Źródło artykułu: