Udany początek roku w wykonaniu Arkadiusza Milika, Polak strzelił gola Chińczykom

Arkadiusz Milik udanie rozpoczął walkę o wyjściowy skład FC Augsburg w rundzie rewanżowej Bundesligi, zdobywając bramkę w spotkaniu kontrolnym.

Konrad Kostorz
Na inaugurację przygotowań do drugiej połowy sezonu FC Augsburg zmierzył się z 9. drużyną chińskiej ekstraklasy, Shanghai Dongya FC. Drużyna z Bundesligi zwyciężyła 3:1 po trafieniach Paula Verhaegha, Raphaela Holzhausera oraz Arkadiusza Milika. Polski napastnik pojawił się na murawie w drugiej połowie w miejsce Raula Bobadilli i strzałem sprzed pola karnego w 73. minucie ustalił wynik rywalizacji.

Pojedynek niemiecko-chiński odbył się na Wyspach Kanaryjskich w ramach półfinału turnieju towarzyskiego. Ponieważ Augsburg zwyciężył, zagra o tytuł ze zwycięzcą pojedynku PSV Eindhoven - Lokomotiw Płowdiw.

Milik w końcówce rundy jesiennej grał niewiele i wyraźnie przegrywał rywalizację z Bobadillą. Podobne notowania do 19-latka ma u trenera Markusa Weinzierla trzeci z napastników, Sascha Moelders. Przed kilkoma dniami do Augsburga trafił z FC Nuernberg Alexander Esswein, który może występować w linii ataku, ale częściej gra na skrzydle i najprawdopodobniej nie będzie konkurował z Polakiem.