Ligue 1: Bolesna porażka drużyny Ludovika Obraniaka, PSG męczyło się z outsiderem

Jedenaście goli padło w sześciu sobotnich meczach 20. kolejki Ligue 1. Paris Saint-Germain z kłopotami ograło outsidera, natomiast Girondins Bordeaux doznało bolesnej porażki u siebie.

Szymon Mierzyński
Drużyna Ludovika Obraniaka uległa niżej notowanemu Toulouse FC 0:1, a decydującą bramkę zdobył w 53. minucie Martin Braithwaite. W tym czasie oba zespoły grały już w dziesiątkę, gdyż w pierwszej połowie czerwone kartki otrzymali Uros Spajić oraz Maxime Poundje. Ten drugi swoim faulem sprokurował dodatkowo rzut karny, ale na gola nie potrafił go zamienić Wissam Ben Yedder, którego strzał obronił Cedric Carrasso. Z kolei reprezentant Polski spędził na murawie 55 minut, po czym zmienił go Diego Rolan.

Teoretycznie łatwe zadanie miało Paris Saint-Germain. Rywalem mistrza Francji było bowiem ostatnie w tabeli AC Ajaccio. Faworyt zdobył trzy punkty, ale musiał odrabiać straty, gdyż w 6. minucie sensacyjne prowadzenie dla outsidera uzyskał Eduardo. Stan rywalizacji wyrównał Ezequiel Lavezzi, zaś gola na 2:1 dla gości zapisał na swoim koncie Blaise Matuidi.

W innych pojedynkach komplet oczek zainkasowały Olympique Lyon i Valenciennes FC. Remisy zanotowano natomiast w starciach EA Guingamp z AS Saint-Etienne i Stade Rennes z OGC Nice. W ostatnim z meczów oba zespoły zmarnowały po jednej jedenastce.