Ligue 1: Słaby występ i tylko remis AS Monaco

Na inaugurację 20. kolejki Ligue 1 Montpellier HSC zremisowało u siebie z AS Monaco 1:1. Faworyt zaprezentował się przeciętnie i nie zasłużył na lepszy wynik.

W tym artykule dowiesz się o:

Oba gole padły w drugiej połowie. Ekipa Claudio Ranieriego objęła prowadzenie w 52. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego barkiem do siatki trafił Layvin Kurzawa.

Wyrównanie padło 16 minut później. Szarżujący w polu karnym Remy Cabella został sfaulowany przez Erica Abidala i sędzia podyktował jedenastkę. Z pierwszym strzałem Mbaye Nianga Danijel Subasić jeszcze sobie poradził, ale odbił piłkę przed siebie, dlatego napastnik Montpellier miał szansę na poprawkę. Przy drugiej próbie już się nie pomylił, ustalając wynik rywalizacji na 1:1.

AS Monaco zachowało 2. miejsce w tabeli, ale może je stracić jeśli w niedzielę OSC Lille pokona Stade Reims. Gospodarze piątkowej potyczki plasują się natomiast na 17. pozycji.