Serie A: Fenomenalny 19-latek zszokował AC Milan, Rossoneri przegrali z beniaminkiem! (wideo)

Cztery gole nastoletniego napastnika zapewniły US Sassuolo sensacyjne zwycięstwo nad AC Milan. Zespół Massimiliano Allegriego na półmetku sezonu nie zajmie miejsca wyższego niż 11!

Konrad Kostorz

Milan rozpoczynał pojedynek na Stadio Citta del Tricolore w roli wyraźnego faworyta. Przed tygodniem Ricardo Kaka i spółka pewnie pokonali bowiem Atalantę (3:0), zaś Sassuolo przegrało cztery poprzednie spotkania ligowe i zsunęło się do strefy spadkowej.

W 9. minucie rywalizacji Nigel de Jong wypuścił w bój Robinho, a Brazylijczyk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Po chwili błysnął 18-letni Bryan Cristante, z podania którego pożytek uczynił Mario Balotelli. Dla Rossonerich były to tylko miłe złego początki, ponieważ po kwadransie popis rozpoczął Domenico Berardi.

19-latek, który po sezonie prawdopodobnie trafi do Juventusu Turyn, już przed przerwą skompletował hat-tricka, pokonując Christiana Abbiatiego. Berardi wykazał się zarówno dużą pewnością siebie, jak i sprytem. Potrafił wykorzystać każde zawahanie i spóźnienie stoperów z Mediolanu w osobach Daniele Bonery i Cristiana Zapaty. W 47. minucie snajperowi Sassuolo pomogło nieco szczęście - po jego strzale piłka zrykoszetowała i uniemożliwiła interwencję bramkarzowi.

Warto odnotować, że Berardi na półmetku rozgrywek ma na koncie już 11 goli i w klasyfikacji strzelców ustępuje tylko Giuseppe Rossiemu (15 bramek).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Końcówka przebiegła pod znakiem absolutnej dominacji podopiecznych Massimiliano Allegriego, którzy stworzyli mnóstwo dogodnych sytuacji bramkowych. Mając sporo pecha w polu karnym beniaminka, wykorzystali tylko jedną z nich i z murawy schodzili jako pokonani.

Sporo ożywienia do gry czerwono-czarnych wniósł Keisuke Honda, który pojawił się na murawie w 65. minucie i tym samym zadebiutował we włoskim klubie. Japończyk dwoił się i troił, lecz nie zdołał uchronić swojej drużyny przed porażką.

Na poniedziałek zaplanowano dwa ostatnie pojedynki pierwszej połowy sezonu: Sampdoria Genua podejmie Udinese Calcio, a Inter Mediolan zmierzy się z Chievo Werona.

US Sassuolo - AC Milan 4:3 (3:2)
0:1 - Robinho 9'
0:2 - Balotelli 13'
1:2 - Berardi 15'
2:2 - Berardi 28'
2:3 - Berardi 41'
2:4 - Berardi 47'
3:4 - Montolivo 86'