Ligue 1: 90 minut Ludovika Obraniaka, porażka Girondins Bordeaux

Siedem bramek padło w sobotnich meczach 21. kolejki Ligue 1. Porażki doznała drużyna Ludovika Obraniaka. Z kolei pojedynek z udziałem Olympique Marsylia został odwołany.

Szymon Mierzyński
Ekipa Jose Anigo miała zagrać u siebie z Valenciennes FC. Na Stade Velodrome nie poradzono sobie jednak z intensywnymi opadami deszczu, które utrzymywały się przez cały dzień.

Girondins Bordeaux udało się w sobotę na Korsykę, gdzie jego przeciwnikiem była SC Bastia. Gospodarze triumfowali 1:0, a decydującego gola strzelił tuż przed przerwą Adama Ba. Ludovic Obraniak spędził na murawie 90 minut.

W pozostałych potyczkach komplet punktów zainkasowały FC Lorient, OGC Nice i Montpellier HSC. Wszystkie te zespoły zwyciężały 2:0. Odnotowano też jeden remis - w meczu Stade Rennes z Evian TG.