Ligue 1: AS Saint-Etienne coraz bliżej podium

Na inaugurację 21. kolejki Ligue 1 AS Saint-Etienne pokonało u siebie OSC Lille 2:0 i dzięki temu zbliżyło się do strefy premiowanej udziałem w Lidze Mistrzów.

Szymon Mierzyński
Do przerwy gole nie padły, ale po zmianie stron gospodarze byli już lepsi. W 55. minucie po skutecznej główce Brandao otworzyli wynik, zaś siedem minut później Franck Tabanou dobił uderzenie Romaina Hamoumy. W tej sytuacji nie popisał się Vincent Enyeama, który po pierwszym strzale wypiąstkował piłkę przed siebie.

OSC Lille nie miało szans na wywalczenie choćby remisu, bo oprócz utraty dwóch bramek musiało sobie radzić w dziesiątkę. Na pół godziny przez końcem spotkania czerwoną kartkę obejrzał bowiem Florent Balmont.

Gospodarze odnieśli bardzo cenne zwycięstwo, dzięki czemu zbliżyli się do piątkowego przeciwnika na odległość trzech punktów. Ekipa Rene Girarda doznała natomiast drugiej porażki z rzędu.