Sparingowo: Klęska Ruchu z I-ligowcem

Na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu piłkarze Ruchu Chorzów zmierzyli się w meczu sparingowym z pierwszoligowym GKS Tychy.

Michał Piegza

Jan Kocian desygnował do gry głównie piłkarzy, którzy rywalizują o miejsce w składzie zespołu lub też wracają do formy po kontuzjach. Na placu gry pojawiło się jednak kilku graczy, którzy jesienią mieli miejsce w pierwszym składzie. Szansę gry otrzymali testowani przy Cichej bramkarz Tomas Lesnovsky, a także Karen Muradjan i Rołand Gigołajew.

Chorzowianie, podobnie jak przed rokiem, podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu doznali wysokiej porażki w meczu sparingowym. Zimą 2013 roku przegrali ze słowacką MSK Żyliną 2:9.

Ruch Chorzów:
I połowa: Lesnovsky - Konczkowski, Helik, Szyndrowski, Gigołajew - Smektała, Muradjan, Babiarz, Mularczyk, Włodyka - Kuświk.

II połowa: Soliński - Gieraga, Szal, Mrowiec, Dziwniel - Kowalski, Muradjan (75' Otręba), Trojak, Lipski, Gigołajew (74' Urbańczyk) - Jankowski.

GKS Tychy:
I połowa: Igaz - Chomiuk, Kopczyk, Krzycki, Mączyński - Ruskovsky, Zganiacz, Bukowiec, Dymowski, Ogrocki - Docekal.

II połowa: Misztal - Małkowski, Balul, Masternak, Lesik - Grzybek, Zunić, Gąsior, Mąka, Szczęsny - Smółka.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jan Żurek: Utrzymanie to cel na teraz, w przyszłym sezonie ambicje będą już większe