Sparingowo: Legia na remis z Widzewem

Legia Warszawa zremisowała 2:2 w piątkowym sparingu z Widzewem Łódź. Bramki dla gospodarzy zdobyli Michał Kucharczyk i Tomasz Jodłowiec, natomiast dla widzewiaków dwukrotnie trafił Eduards Visnakovs.

Jan Wiśniewski

Widzew na prowadzenie wyszedł już w 3. minucie gry. Wówczas pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Eduards Visnakovs, który bez problemów pokonał Dusana Kuciaka. Chwilę potem legioniści wyrównali. Tomasz Brzyski popisał się dokładnym podaniem do Michała Kucharczyka, a ten celnie uderzył pod poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Kilkanaście minut po zmianie stron gospodarze zdobyli drugiego gola. Asystę ponownie zanotował Brzyski, kiedy po jego dograniu piłkę do siatki Widzewa głową skierował Tomasz Jodłowiec. Przyjezdni z Łodzi nie zamierzali tego dnia szybko składać broni i na dziesięć minut przed końcem zawodów remis zapewnił im Visnakovs. Łotewski napastnik na kilku metrach wyprzedził Jakuba Rzeźniczaka i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Legii.

Legia Warszawa - Widzew Łódź 2:2 (1:1)
0:1 - E. Visnakovs (k.) 3'
1:1 - Kucharczyk 9'
1:2 - Jodłowiec 63'
2:2 - E. Visnakovs 79'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz (62' Bartłomiej Kalinkowski), Tomasz Brzyski - Michał Kucharczyk, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Miroslav Radović, Raphael Augusto (37' Łukasz Moneta) - Henrik Ojamaa.

Widzew Łódź: Aleksiej Bieriezin - Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Marek Wasiluk, Yani Urdinov - Xhevdet Gela, Piotr Mroziński, Kevin Lafrance, Veljko Batrović, Marcin Kaczmarek - Eduards Visnakovs.

Żółte kartki: Gela, Kaczmarek, Lafrance (Widzew).