Bundesliga: 4:0 Borussii i gol Lewandowskiego, Obraniak uratował remis Werderowi!

Lewandowski przyczynił się do wysokiej wygranej BVB, a Obraniak odebrał zwycięstwo Gladbach. Bezproblemowo po komplet punktów udało się sięgnąć piłkarzom Bayernu Monachium.

Konrad Kostorz

Pięć dni po z trudem wygranym meczu pucharowym (1:0 we Frankfurcie) Borussia ponownie zmierzyła się z Orłami. Tym razem zwycięstwo faworytom przyszło znacznie łatwiej, a skutecznością błysnął Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk najpierw wykorzystał idealne podanie Henricha Mchitarjana, a następnie zachował zimną krew w podbramkowym zamieszaniu.

Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polski napastnik został sfaulowany przez Constanta Djakpę i pewnie wykonał rzut karny. Rezultat na 4:0 dla Borussii ustalił debiutujący w żółto-czarnych barwach Serb Milos Jojić, który dobił strzał Kevina Grosskreutza. Dla młodego pomocnika był to debiut-marzenie w niemieckim klubie.

Na kwadrans przed końcem swojego drugiego gola mógł strzelić Lewandowski, jednak świetną paradą popisał się Kevin Trapp. Snajper przebywał na murawie do 81. minuty, natomiast w pełnym wymiarze czasowym wystąpił Łukasz Piszczek. Boczny obrońca nie należał do najaktywniejszych na murawie, ale - co najistotniejsze - uniknął błędów w defensywie w potyczce, która nie dostarczyła zbyt wielu emocji.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 4:0 (2:0)
1:0 - Aubameyang 10'
2:0 - Aubameyang 21'
3:0 - Lewandowski (k.) 47'
4:0 - Jojić 68'

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Friedrich, Sokratis, Schmelzer - Kehl, Sahin - Aubameyang (71' Hofmann), Mchitarjan (68' Jojić), Grosskreutz - Lewandowski (81' Schieber)

Eintracht: Trapp - Jung, Anderson (33' Kempf), Madlung, Djakpa (73' Oczipka) - Lanig, Russ - Aigner, Meier, Weis (54' Schroeck) - Rosenthal.

Bayern w mocno rezerwowym składzie zdeklasował Freiburg. Pep Guardiola oszczędzał zdrowie kilku zawodników na środowy mecz z Arsenalem, a jego podopieczni mimo to odnieśli przekonujące zwycięstwo. Dwie bramki zdobył Xherdan Shaqiri, a wynik ustalił weteran Claudio Pizarro. Goście na Allianz Arena nie mieli najmniejszych szans na korzystny rezultat i stworzyli tylko jedną dogodną okazję - Sebastian Kerk stanął oko w oko z Manuelem Neuerem i posłał piłkę obok słupka. Dla FCB było to już 13. zwycięstwo w Bundeslidze z rzędu.

Debiutancki gol Ludovika Obraniaka w Werderze! Reprezentant Polski w 88. minucie spotkania z Gladbach podszedł do piłki ustawionej na 20. metrze i z rzutu wolnego pokonał Marka-Andre ter Stegena. Trafienie byłego gracza Bordeaux miało ogromne znaczenie, ponieważ bremeńczycy uratowali remis i wywalczyli bardzo ważny punkt w walce o utrzymanie. Wcześniej ekipa Robina Dutta prezentowała się poniżej oczekiwań i zasłużenie przegrywała. Od 69. minucie wystąpił Martin Kobylański.

Trwa koszmar Hamburgera SV! Drużyna Berta van Marwijka przegrała w lidze po raz 7. z rzędu, tym razem z "czerwoną latarnią" z Brunszwiku. Do przerwy Rothosen prowadzili z Eintrachtem, ale wprowadzony w 46. minucie Domi Kumbela "zrobił różnicę", wbijając hat-tricka! Wszystko wskazuje na to, że szkoleniowiec HSV straci posadę, a w przyszłotygodniowym pojedynku z Borussią Dortmund zespół poprowadzi nowy trener. Jednym z kandydatów jest Mirko Slomka.

Piąty mecz w rundzie wiosennej przegrali Die Schwaben, którzy wysoko ulegli Hoffenheim. Ekipa Thomasa Schneidera obudziła się dopiero po stracie trzeciego gola, ale na powrót do walki o punkty było już za późno. Wśród gospodarzy błysnęli Sven Schipplock i Roberto Firmino (2 asysty), a Eugen Polanski rozegrał całe spotkanie i został ukarany żółtą kartką. Wieśniaki mogą mieć jeszcze nadzieje na włączenie się do walki o Ligę Europejską.

Bayern Monachium - SC Freiburg 4:0 (3:0)
1:0 - Dante 19'
2:0 - Shaqiri 34'
3:0 - Shaqiri 42'
4:0 - Pizarro 88'

Werder Brema - Borussia M'gladbach 1:1 (0:1)
0:1 - Raffael 6'
1:1 - Obraniak 88'

Eintracht Brunszwik - Hamburger SV 4:2 (0:1)