Ligue 1: Premierowa asysta Grosickiego, 90 minut Krychowiaka, Furman na ławce

Kamil Grosicki zaliczył pierwszą asystę w Ligue 1, ale jego zespół nie zdołał pokonać Montpellier. Po cenną wyjazdową wygraną sięgnęli piłkarze wicelidera, AS Monaco.

Konrad Kostorz
Kamil Grosicki po raz drugi znalazł się w wyjściowej jedenastce Stade Rennes i w 10. minucie asystował przy trafieniu Oli Toivonena. Reprezentant Polski pokazał się zatem z dobrej strony, ale trener Philippe Montanier ściągnął go z boiska jako pierwszego już w 57. minucie przy stanie 1:1. Gospodarze wyszli na prowadzenie z Montpellier HSC dzięki drugiej bramce Toivonena, jednak w końcówce wypuścili zwycięstwo z rąk.

Na 6. miejsce w tabeli wskoczyli piłkarze Stade Reims po skromnym zwycięstwie nad Girondins Bordeaux. Grzegorz Krychowiak wystąpił od pierwszego do ostatniego gwizdka w roli defensywnego pomocnika.

Drugiego występu w barwach Toulouse FC nie doczekał się Dominik Furman. Polski pomocnik cały mecz spędził wśród rezerwowych, a jego koledzy przerwali passę czterech pojedynków ligowych bez zwycięstwa i w tabeli wyprzedzili swojego sobotniego rywala, FC Lorient.

AS Monaco wciąż ma tylko 5-punktową stratę do Paris Saint-Germain. Klub z księstwa wygrał na wyjeździe z nieobliczalną Bastią dzięki dwóm trafieniom Jamesa Rodrigueza. Kolumbijczyk zdobył swojego 4. i 5. gola w Ligue 1.