Ligue 1: PSG nie zawiodło w starciu ze słabeuszem

Nie doszło do niespodzianki w spotkaniu inaugurującym 25. kolejkę Ligue 1. Paris Saint-Germain bez kłopotów pokonało na własnym stadionie Valenciennes FC 3:0.

Szymon Mierzyński
Otwarcie wyniku nastąpiło w 18. minucie, gdy po strzale Zlatana Ibrahimovicia z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru obrońców i w dużym zamieszaniu płaskim uderzeniem skierował ją do siatki Ezequiel Lavezzi. Na początku drugiej połowy w roli egzekutora wystąpił już sam "Ibra", który z łatwością wykorzystał dośrodkowanie z boku pola karnego.

Trzecia bramka to samobójcze trafienie Gary'ego Kagelmachera w 52. minucie. Zawodnik Valenciennes fatalnie przeciął centrę Lavezziego.

Po tej wygranej PSG umocniło się na 1. miejscu w tabeli i ma osiem oczek przewagi nad AS Monaco. Zespół Ariela Jacobsa (21 pkt.) otwiera natomiast strefę spadkową.

Paris Saint-Germain - Valenciennes FC 3:0 (1:0)
1:0 - Lavezzi 18'
2:0 - Ibrahimović 50'
3:0 - Kagelmacher (sam.) 52'