Sparingowo: Próba generalna Floty Świnoujście na plus

Flota Świnoujście zamknęła okres sparingów dwoma zwycięstwami. Bogusław Baniak nieustannie szuka napastnika i tym razem sięgnął po posiłki z ligi... luksemburskiej.

Pierwsza gra kontrolna została rozegrana wczesnym popołudniem. Stelmet UKP Zielona Góra postawił trudne warunki i objął prowadzenie po strzale Pawła Cierecha.

Flota Świnoujście przejęła kontrolę nad wydarzeniami i odrobiła stratę z nawiązką po przerwie. W 54. minucie George Amartey trafił do pustej bramki po przerzucie Ensara Arifovicia. Kolejne gole zdobyli Nenad Erić oraz Ensar Arifović, którzy dopełnili formalności po wrzutkach z lewego sektora.

Testowany George Amartey to 24-letni Ghańczyk z niemieckim obywatelstwem. Poza epizodami w lidze luksemburskiej jego piłkarskie CV wypełniają okresy poszukiwania klubu. Pół roku temu był sprawdzany przez trenera Ryszarda Tarasiewicza w Zawiszy Bydgoszcz. Trudno przypuszczać, by rozwiązał problem Bogusława Baniaka z obsadą pozycji napastnika.

Flota Świnoujście - Stelmet UKP Zielona Góra 3:1 (0:1)
0:1 - Paweł Cierech 23'
1:1 - George Amartey 54'
2:1 - Nenad Erić 70'
3:1 - Ensar Arifović 84'

Flota Świnoujście: Darko Brljak - Radosław Jasiński, Michał Stasiak, Klimas Gusocenko, Marek Opałacz (46' Tomasz Mokwa) - Sebastian Kamiński (57' Nenad Erić), Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony (65' Łukasz Sołowiej), Jakub Pułka (50' Ensar Arifović), Robert Kolendowicz - George Amartey.

Kolejnym napastnikiem, którego obserwował w środę Bogusław Baniak był Czech Petr Hosek grający ostatnio w słowackiej DAC Dunajska Streda. Piłkarz ten wyprowadził świnoujścian na prowadzenie w 60. minucie sparingu z Formacją Port 2000 Mostki. Wyrównał bezpośrednio z rzutu wolnego Krzysztof Sikora. Wynik na 2:1 dla Floty ustalił strzałem zza pola karnego Bartosz Śpiączka.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Wyspiarze kończą w czwartek zgrupowanie w Żaganiu i wracają do Świnoujścia, gdzie będą przygotowywać się bezpośrednio do ligowego meczu z Miedzią Legnica. Nie planują dodatkowych sparingów, natomiast w sobotę spotkają się z kibicami na prezentacji. Tego dnia zostanie zaprezentowana ostateczna kadra na rundę wiosenną.

Flota Świnoujście - Formacja Port 2000 Mostki 2:1 (0:0)
1:0 - Petr Hosek 60'
1:1 - Krzysztof Sikora 62'
2:1 - Bartosz Śpiączka 85'

Flota Świnoujście: Szymon Gąsiński - Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Łukasz Sołowiej, Sebastian Kwiatkowski - Tomasz Mokwa, Nenad Erić, Kamil Pisklak, Junior (46' Jakub Pułka), Bartosz Śpiączka – Krzysztof Bodziony (46' Petr Hosek).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!