KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

GKS Katowice wpuści kibiców z "Blaszoka" na mecz z Can-Pack Okocimskim Brzesko

Włodarze GKS-u Katowice byli zaskoczeni decyzją Wicewojewody Śląskiego o zamknięciu "Blaszoka" na nieco ponad dobę przed meczem z Can-Pack Okocimskim Brzesko. Na decyzji nie mają ucierpieć kibice.

Marcin Ziach
Marcin Ziach

GKS Katowice w poniedziałek otrzymał zgodę na organizację imprezy masowej, ale dopiero w piątek - na kilkadziesiąt godzin przed pierwszym wiosennym meczem - Wicewojewoda Śląski podjął decyzję o zamknięciu "Blaszoka". Decyzja ta została przesłana do klubu drogą mailową, a tuż przed godz. 15:00 wersję papierową na Bukową dostarczył pracownik urzędu.

- Nie umiem się oprzeć wrażeniu, że zadecydowała czysta złośliwość. Przez ostatnie cztery miesiące żadne sankcje nie mogły zostać nałożone, bo nie organizowaliśmy imprezy masowej. Pozwolenie otrzymaliśmy w poniedziałek i gdyby wtedy nałożono na nas sankcje mielibyśmy więcej czasu na odwołanie. Tymczasem pismo otrzymaliśmy kiedy urząd był już zamknięty. Sposób dostarczenia uzasadnienia także pozostawia wiele do życzenia - wylicza Wojciech Cygan, prezes katowickiego klubu.
Kibice z Kibice z "Blaszoka" należą do najlepszych nie tylko w I lidze
Mimo wszystko klub zamierza respektować decyzję. - Na "Blaszoku" nie zasiądą kibice, trybuna będzie zamknięta. W związku z tą decyzją wstrzymaliśmy dystrybucję wejściówek na mecz z Okocimskim. Będziemy chcieli kibiców, którzy zakupili bilety na zamkniętą trybunę wpuścić na trybunę główną. Nie będzie to łatwe, bo biletów sprzedaliśmy nieco ponad 2200 - przyznaje sternik klubu z Bukowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Trybuna główna katowickiego stadionu może pomieścić 3800 widzów, a łączna liczba sprzedanych biletów oscyluje wokół tej liczby. Organizatora czeka zatem trudne zadanie do wykonania. - Nasze działania będą skierowane pod tym kątem, żeby na tej decyzji nie ucierpieli kibice, którzy nam zaufali i kupili bilety na "Blaszoka" oraz karnety na rundę wiosenną - zapewnia Cygan.
Podczas meczu z Okocimskim Brzesko kibice GieKSy zasiądą tylko na trybunie głównej Podczas meczu z Okocimskim Brzesko kibice GieKSy zasiądą tylko na trybunie głównej
- W poniedziałek zamierzamy złożyć odwołanie od decyzji o zamknięciu trybuny. Organem, do którego musi być ono skierowane jest Minister Spraw Wewnętrznych, który na ma jego rozpatrzenie 14 dni. Od jego dobrej woli zależeć będzie czy na mecz z GKS-em Bełchatów będziemy mogli wpuścić kibiców. Mamy nadzieję, że nasze odwołanie będzie skuteczne - puentuje szef klubu ze stolicy Górnego Śląska.
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×