Ligue 1: Auxerre zremisowało z Olympique Lyon, grali Polacy

Olympique Lyon zanotował trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa. Rywale nie wykorzystali jednak okazji do dogonienia lidera. Girondins Bordeaux, Tuluza oraz Le Mans zaledwie zremisowały swoje spotkania. Na 1. miejsce w tabeli może awansować Olympique Marsylia, podopieczni Erica Geretsa muszą w niedzielę pokonać Paris Saint Germain.

Piotr Robaczyński

Piłkarzom Olympique Lyon tym razem nie udało się wywieźć kompletu punktów ze Stade de l'Abbé-Deschamps. Trudne warunki postawili im gospodarze - zespół AJ Auxerre. Drużyna Jeana Fernandeza, w barwach której od pierwszej minuty na boisku przebywali Dariusz Dudka oraz Ireneusz Jeleń, skutecznie odpierała ataki faworyzowanego rywala i bezbramkowy remis może uznać za sukces.

Szczęśliwie jeden punkt uratowali na własnym boisku zawodnicy OGC Nice. Podopieczni Frédérica Antonetti'ego do 83. minuty przegrywali z Girondins Bordeaux 0:2 po golach Wendela i Fernando Cavenaghi'ego. W końcówce udało im się jednak odrobić straty, najpierw kontaktową bramkę zdobył Eric Mouloungui, a już w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Loic Remy, dla którego było to piąte trafienie w bieżących rozgrywkach.

Podziałem punktów zakończyły się także pojedynki Stade Rennes - Le Mans, Toulouse FC - AS Monaco oraz Lille OSC - SM Caen. W pozostałych spotkaniach trzy punkty wywalczyli gospodarze, beniaminek z Le Havre przełamał serię ośmiu meczów bez zwycięstwa wygrywając z Valenciennes, a FC Lorient pokonało dobrze spisującą się ostatnio drużynę FC Nantes.