Petasz przybliżył półfinał - relacja z meczu Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze

Dotychczas rezerwowy w bydgoskiej drużynie Piotr Petasz poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski nad Górnikiem Zabrze.
Adrian Dudkiewicz

Zgodnie z oczekiwaniami obaj trenerzy przed najbliższą ligową kolejką postanowili dać odpocząć niektórym podstawowym zawodnikom. Zdecydowanie więcej zmian było po stronie bydgoskiej, gdzie z powodu urazów zabrakło obu Portugalczyków: Andre Micaela oraz Bernardo Vasconcelosa. Ponadto trener Ryszard Tarasiewicz postanowił w ataku postawić na pozyskanego zimą z ligi białoruskiej Pawła Wojciechowskiego.

Lepiej na tych roszadach w pierwszej połowie wyszli zabrzanie. Chociaż od pierwszych minut spotkania piłkarzom obu drużyn w grze przeszkadzał obfity deszcz, to ćwierćfinaliści stworzyli dobre widowisko. Pierwsi cios zadali zawodnicy ze Śląska. Rafał Kosznik pod chorągiewką z prawej strony boiska złapał bezpańską piłkę i posłał ją w pole karne. Tam głową na bramkę gospodarzy uderzył Pandża i Kaczmarek zdołał obronić to uderzenie, ale wobec dobitki Tomasa Majtana był bezradny - chwycił futbolówkę już za linią bramkową.

Później zarówno Zawisza i Górnik miały swoje okazje. Wśród niebiesko-czarnych dwukrotnie pod bramką gości pokazał się Jakub Wójcicki, który przestrzelił w dwóch dobrych sytuacjach. Po drugiej stronie boiska dobrej akcji zabrzan nie potrafił skończyć Łukasz Madej. Miejscowi swego dopięli przed przerwą. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Piotra Petasza futbolówkę głową z najbliższej odległości do bramki skierował jeden...z najniższych piłkarzy na boisku, czyli Michał Masłowski,

Po powrocie na boisko podopieczni Roberta Warzychy pierwszą dobrą okazję stworzyli w 63. minucie. Wówczas Prejuce Nakoulma nie zdołał skierować piłki do bramki Zawiszy po ładnym dośrodkowaniu z rogu boiska.

Sportowy pech gości ze Śląska dopadł w 65. minucie, kiedy boisko musiał opuścić kontuzjowany Boris Pandża. W jego miejsce wszedł Szymon Drewniak. To zdarzenie wpłynęło demobilizująco na Górnika. Na dwadzieścia minut przed końcem po centrze Michała Masłowskiego z prawej strony wspomniany Piotr Petasz strzałem głową z narożnika pola karnego pokonał Kasprzika. Goście ruszyli do ataku, ale nie potrafili odczarować bramki Wojciecha Kaczmarka.