Juventus zachwycony Andreą Pirlo. "Ma złotą stopę, to król rzutów wolnych" (wideo)

W ciągu pięciu dni Andrea Pirlo dwukrotnie pięknymi strzałami zapewnił Bianconerim cenne zwycięstwa. Zachwycony dyspozycją 34-latka jest m.in. Paul Pogba.

Andrea Pirlo strzelił w bieżącym sezonie pięć goli - wszystkie po uderzeniach z rzutów wolnych! W niedzielę trafił w 89. minucie pojedynku z Genoa CFC (1:0), a w czwartek na listę strzelców ze stałego fragmentu wpisał się w 71. minucie spotkania Ligi Europejskiej przeciwko Fiorentinie.

- Myślę, że w rzutach wolnych Pirlo jest najlepszy na świecie - zawyrokował asystent Antonio Conte, Angelo Alessio. - Graliśmy dobrze i mieliśmy w szeregach takiego mistrza jak Andrea, który potrafi odwrócić losy meczu - przyznał Leonardo Bonucci, komentując awans do ćwierćfinału po triumfie na Stadio Artemio Franchi.

W strzałach z dystansu dobrze radzi sobie Paul Pogba, ale jak sam przyznaje, do starszego kolegi jeszcze wiele mu brakuje. - Muszę ciężko trenować, by dorównać Andrei, który ma złotą stopę. Potrzeba wielu lat, by nauczyć się takiej techniki - stwierdził Francuz.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak swoje wyczyny ocenia reprezentant Włoch? - Cieszę się, że zdobyłem dwa ważne gole w ciągu tygodnia, ponieważ przybliżają nas one do realizacji założonych celów. Decyzje o tym, jak uderzyć z wolnego, podejmuję w ostatniej chwili. Patrzę na mur i wybieram, czy strzelić technicznie, czy z większą siłą - zdradził bohater Juventusu.

Gol Pirlo z Genoą: [wrzuta=av1ALzc4q2S,gladbacher88]

Gol Pirlo z Fiorentiną: [wrzuta=3CQenCu2WL0,gladbacher88]