LE: Geniusz Andrei Pirlo, Juventus gra dalej! Tottenham walczył do końca (wideo)

Gol Andrei Pirlo z rzutu wolnego zapewnił Juventusowi wygraną we Florencji i awans do ćwierćfinału. Dzięki dwóm bramkom Nacera Chadliego emocjonująca była końcówka spotkania Benfiki z Tottenhamem.

Konrad Kostorz

Bianconeri po remisie 1:1 na własnym terenie musieli zdobyć na Stadio Artemio Franchi co najmniej jednego gola. Juventus był stroną przeważającą, jednak nie stwarzał zbyt wielu klarownych okazji. W pierwszej połowie jedynie Paul Pogba sprawił pewne kłopoty Neto, za to gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Mario Gomez, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Gianluigi Buffonem.

Po zmianie stron ekipa Antonio Conte osiągnęła już wyraźną przewagę, ale długo utrzymywał się korzystny dla Fiołków remis. W 59. minucie znakomitą sytuację zmarnował Arturo Vidal, główkując nad poprzeczką.

Decydująca dla losów meczu okazała się akcja z 69. minuty. Wówczas Gonzalo Rodriguez sfaulował tuż przed polem karnym Fernando Llorente, a Howard Webb ukarał środkowego obrońcę Fiorentiny drugą żółtą kartką. Do piłki podszedł Andrea Pirlo i kapitalnym uderzeniem wpakował ją do siatki! Pomocnik Juventusu w ostatnią niedzielę zapewnił swojej drużynie wygraną 1:0 nad Genoą, również idealnie posyłając futbolówkę w okienko z rzutu wolnego!

Gospodarze w osłabieniu nie byli w stanie zagrozić Buffonowi i przez ostatni kwadrans Stara Dama kontrolowała przebieg wydarzeń, pieczętując awans do najlepszej "8".

Zwycięski gol
Andrei Pirlo:

Benfica przez wiele minut czwartkowego pojedynku pewnie prowadziła z Kogutami i nie musiała obawiać się o brak awansu. Przy prowadzeniu Orłów 1:0 Anglików ratowały jedynie trzy bramki, na którego się nie zanosiło. W 78. i 79. minucie błysnął jednak reprezentant Belgii Nacer Chadli, który nie pomylił się po podaniach Harry'ego Kane'a i Christiana Eriksena, i na Estadio da Luz zrobiło się gorąco.

Tottenham złapał wiatr w żagle i za sprawą najpierw Aarona Lennona, a następnie Kane'a mógł po raz trzeci pokonać Jana Oblaka i doprowadzić do dogrywki. Benfica przetrwała napór i w doliczonym czasie gry wywalczyła jedenastkę, którą na bramkę zamienił Lima. Portugalczycy zgodnie z przewidywaniami przeszli dalej, ale najedli się strachu.

Bezbramkowy remis z Anży zapewnił awans holenderskiemu Alkmaar. Po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 sukces przypieczętowała Valencia, ponownie pokonując Ludogorec. Gola zdobył 20-letni Paco Alcacer, który w zespole Juana Antonio Pizziego odgrywa coraz istotniejszą rolę. Olympique nie sprostał Viktorii, ale nie roztrwonił znacznej zaliczki z pierwszego pojedynku.