Mateusz Klich "planem B"... Manchesteru United?!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Bleacherreport.com zastawiana się, czy [tag=17583]Mateusz Klich[/tag] z PEC Zwolle nie byłby dobrym planem B Manchesteru United na wypadek, gdyby Czerwonym Diabłom nie udało się ściągnąć Williama ze Sportingu Lizbona.

Klub z Old Trafford miał już osiągnąć porozumienie ze Sportingiem Lizbona w sprawie pozyskania 22-letniego Williama Carvalho, ale transfer nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony. Bleacherreport.com twierdzi, że w razie fiaska w sprawie pozyskania Portugalczyka Czerwone Diabły mogłyby sięgnąć właśnie po Polaka z PEC Zwolle!

Portal przypomina, że obecny trener Zwolle Ron Jans to szkoleniowiec, który przed laty wprowadził do europejskiej piłki Luisa Suareza, gdy ten stawiał pierwsze kroki w prowadzonym przez Jansa Groningen.

Bleacherreport.com zauważa, że Klich w ostatnim czasie zrobił ogromny postęp, jeśli chodzi o grę w destrukcji. W meczu z Ajaxem Amsterdam, czyli liderem Eredivisie, przeciął 6 podań, co jest bardzo dobrym wynikiem. Ogółem w tym sezonie zaliczył 97 odbiorów piłki w 26 występach, więc "jego gra w defensywie zmierza w dobrym kierunku"

"Sposób, w jaki dowodzi ofensywą Zwolle sprawia, że może stać się pomocnikiem klasy światowej" - czytamy dalej w raporcie o reprezentancie Polski.

Portal przypomina mecz Zwolle z ADO Den Haag (6:1), w którym "Clichy" zaliczył cztery asysty - wszystkie po prostopadłych podaniach z głębi pola. Według squawka.com celność podań Klicha w tym sezonie to 82,2 proc., a w czterech spotkaniach przekraczał próg 90 proc., co jest znakomitym osiągnięciem.

Klich w 26 występach w bieżącym sezonie zdobył 3 gole i zaliczył 8 asyst, w tym 7 po prostopadłych podaniach z głębi pola.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (16)
Waldemar
24.03.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Bleacherreport to taki fakt. Serwis który jest pośmiewiskiem.  
avatar
Bohatejro
24.03.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Biorąc pod uwagę jakie "sukcesy" osiąga MU w okienkach transferowych to niech przygotuje sobie plany c,d,e a może i Z.  
avatar
GEORGE BEST
24.03.2014
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Już jeden był w United co dobrze ławę grzał .Skoro Zwolle tak chce go sprzedać może Utrecht byłby nim zainteresowany  
Janek123
24.03.2014
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
nie no żałosny artykuł Klich nie mógł się odnaleźć w średniaku Bundesligi to co dopiero w United  
avatar
Max
24.03.2014
Zgłoś do moderacji
2
2
Odpowiedz
Nie ma szans. Klich ma zastapic Xaviego w Barcelonie i jest to plan A, nie tylko B jak w przypadku MU. Nie wiem kto jest planem B dla Barcelony, ale na pewno zawodnik ktory nie moze sie rownac Czytaj całość