Serie A: Kolejny dramat zespołu Kamila Glika, bezcenny triumf AS Romy

Torino po drugi w ostatnich dniach przegrało mecz ligowy, tracąc gola w samej końcówce. Kamil Glik i spółka mają czego żałować, ponieważ na Stadio Olimpico w Rzymie mogli pokusić się nawet o wygraną.

Konrad Kostorz

W 28. kolejce Serie A Torino aż do 90. minuty bezbramkowo remisowało z SSC Napoli, by stracić gola w kontrowersyjnych okolicznościach i przegrać 0:1. Ekipie Giampiero Ventury bardzo niewiele do wywalczenia punktów zabrakło także tydzień później w Wiecznym Mieście.

Przed przerwą Roma osiągnęła znaczną przewagę i zdołała udokumentować ją golem. Na listę strzelców po podaniu Gervinho wpisał się Mattia Destro, choć wydaje się, że znajdował się na minimalnym spalonym, co uszło uwadze sędziego liniowego. Po zmianie stron przedniej urody bramkę strzelił lider klasyfikacji strzelców Ciro Immobile, oddając kapitalny strzał z powietrza po dalekim zagraniu Giuseppe Vivesa.

Drużyna Rudiego Garcii przystąpiła do frontalnych ataków i miała kilka okazji, by pokonać Daniele Padellego, ale w 89. minucie mogła stracić gola - sprzed pola karnego przymierzył Matteo Darmian, a stojący na 7. metrze Kamil Glik dołożył stopę i zmienił tor lotu piłki w taki sposób, że o centymetry minęła ona słupek!

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył trzy minuty, a już w pierwszej z nich Alessandro Florenzi dzięki Gervinho znalazł się oko w oko z golkiperem i strzałem w długi róg ustalił wynik. Radości Giallorossich nie było końca, ponieważ wygrana z Torino przybliża ich do upragnionego wicemistrzostwa. Nad Napoli Roma ma już 9 "oczek" przewagi!

AS Roma - Torino FC 2:1 (1:0)
1:0 - Destro 41'
1:1 - Immobile 53'
2:1 - Florenzi 90+1'

Roma: De Sanctis - Maicon, Toloi, Castan, Romagnoli (71' Bastos) - Pjanić, De Rossi, Nainggolan (83' Florenzi) - Destro, Totti (71' Ljajić), Gervinho.

Torino: Padelli - Bovo, Glik, Moretti - Maksimović, Kurtić, Vives, El Kaddouri, Darmian - Cerci, Immobile.