Premier League: Chelsea liderem

Chelsea Londyn dzięki zwycięstwu nad Stoke City awansowała na fotel lidera Premier League. The Blues ograli The Potters 3:0.

Bartosz Zimkowski

Zwycięstwo dawało Chelsea Londyn awans na fotel lidera. Jose Mourinho dokonał jednak kilku zmian i na ławce posadził m.in. Edena Hazarda. Belga wpuścił dopiero w drugiej połowie, kiedy The Blues prowadzili już 1:0. Pierwszego gola uzyskał Mohamed Salah, który strzałem bez przyjęcia piłki zdobył bramkę.

Kupiony w styczniu zawodnik w 60. minucie wywalczył rzut karny. Został sfaulowany przez Andy'ego Wilkinsona. Do futbolówki podszedł Frank Lampard i jego uderzenie zatrzymał Asmir Begović. Jednak wobec dobitki doświadczonego pomocnika był już bezradny i The Blues prowadzili 2:0.

Trzeciego, najładniejszego, gola zdobył 18 minut przed końcem Willian. Brazylijczyk otrzymał podanie od Salaha i ładnym strzałem z 20 metrów postawił kropkę nad "i".

Piłkarzem meczu został Salah. Zdobył gola oraz brał udział przy dwóch bramkach. Chelsea awansowała na fotel lidera, ale może go stracić na rzecz Liverpoolu. The Reds swój mecz rozegrają w niedzielę.

Chelsea - Stoke 3:0 (1:0)
1:0 - Salah 32'
2:0 - Lampard 61'
3:0 - Willian 72'