Bundesliga: Hannover rozbity w derbach, niesatysfakcjonujący remis w Berlinie

Eintracht Brunszwik wygrał najwyżej w tym sezonie, nie dając szans Hannoverowi w derbach Dolnej Saksonii. Hertha i Hoffenheim podzieliły się punktami

Konrad Kostorz
Beniaminek zwyciężył po raz szósty w tym sezonie, ale dopiero pierwszy raz różnicą trzech goli. Fani Lwów mają powody do satysfakcji, ponieważ podopieczni Torstena Lieberknechta ograli derbowego rywala i zachowali szanse na utrzymanie w Bundeslidze. Eintracht wciąż zamyka tabelę, ale do 15. pozycji traci już tylko dwa "oczka"!

Wynik w 14. minucie otworzył Domi Kumbela, a na 2:0 wkrótce później podwyższył styczniowy nabytek Havard Nielsen. Po ponad godzinie z gry z boiska wyleciał Andre Hoffmann, natomiast w końcówce Ron-Robert Zieler skapitulował po raz trzeci po uderzeniu Jana Hochscheidta.

Hertha i Hoffenheim po 28 kolejkach miały w dorobku po 36 "oczek" i w bezpośrednim starciu zadowalał je tylko komplet punktów. Spotkanie w Berlinie zakończyło się jednak remisem - na bramkę Samiego Allagui odpowiedział Eugen Polanski. Po zmianie stron obie drużyny stwarzały dogodne sytuacje, jednak więcej goli nie padło.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

W 87. minucie "piłkę meczową" miał Adrian Ramos, jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Wieśniaków. Kilka chwil później Starą Damę uratował Thomas Kraft, broniąc w świetnym stylu strzał Kevina Vollanda z rzutu wolnego.