Paweł Wtorek pozostanie trenerem Stali Stalowa Wola

Po ostatnim ligowym spotkaniu z Olimpią Zambrów trener Stali Stalowa Wola zrezygnował z prowadzenia zespołu. Decyzja nie została przyjęta i dalej będzie on opiekunem zielono-czarnych.

Artur Długosz
Artur Długosz

Stal Stalowa Wola, mimo bardzo skromnego budżetu, plasuje się w czołówce II ligi grupy wschodniej. W rundzie wiosennej Stalowcy grają jednak w kratkę, ale pomimo tego ciągle zajmują czwartą lokatę w tabeli. Celem Stalówki jest przede wszystkim załapanie się do czołowej ósemki, która gwarantuje grę w nowej zreformowanej lidze w przyszłym sezonie.

Po zremisowanym spotkaniu z Olimpią Zambrów dotychczasowy trener Stali Paweł Wtorek ogłosił, że nie będzie już dalej opiekunem zespołu. - Myślę, że potrzebny jest tej drużynie wstrząs i zmiana. Najlepszą zmianą będzie zmiana trenera. Wierzę w to, że się podniesiemy i w tej II lidze się utrzymamy. Zgłaszałem to zarządowi tydzień wcześniej. Miał 10 dni na przygotowanie innego rozwiązania. Temat jest zamknięty. Jest to definitywne. Zarząd o tym wie - zaznaczył Wtorek. Decyzji szkoleniowca nie zaakceptował ani zarząd klubu, ani sami piłkarze i nawet kibice, którzy stanęli murem za dotychczasowym trenerem. - Nasze odczucie jest takie, że swoim odejściem na pewno nam nie pomoże, tylko może zaszkodzić tej drużynie. Wszyscy mamy taką nadzieję, że jednak uda się go przekonać, aby został - powiedział Wojciech Fabianowski, napastnik Stalówki.
Paweł Wtorek (z lewej) dalej będzie trenerem piłkarzy Stali Stalowa Wola Paweł Wtorek (z lewej) dalej będzie trenerem piłkarzy Stali Stalowa Wola
Rozmowy szkoleniowca z samymi zawodnikami, a także z władzami klubu miały się odbyć we wtorek. Tego dnia klub ze Stalowej Woli przedstawił też oficjalne stanowisko. - Szkoleniowiec wycofał się ze swojej decyzji i postanowił, że zostaje z zespołem. Życzymy powodzenia w dalszej pracy - poinformowano.

Paweł Wtorek jest trenerem Stali od 29 kwietnia 2013 roku. Po 25 kolejkach drużyna ze Stalowej Woli zajmuje czwarte miejsce w II lidze wschodniej z dorobkiem 38 punktów. Zielono-czarni mają jednak tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, a do miejsc premiowanych awansem do I ligi tracą dziewięć oczek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×