LM: Kontratak Realu na wagę triumfu, "pudła" Ronaldo i di Marii, parada Casillasa (wideo)

Zobacz, jak Karim Benzema pokonał Manuela Neuera, a Cristiano Ronaldo i Angel di Maria zmarnowali doskonałe sytuacje w pojedynku Realu Madryt z Bayernem Monachium.

Konrad Kostorz

W 19. minucie pojedynku na Santiago Bernabeu Real Madryt wyprowadził wzorcowy kontratak - Cristiano Ronaldo uruchomił Fabio Coentrao, który idealnie zagrał do Karima Benzemy i Francuz nie mógł zmarnować tej sytuacji.

Królewscy objęli prowadzenie 1:0, a jeszcze przed zmianą stron powinni je podwyższyć. Najpierw oko w oko z Manuelem Neuerem stanął Ronaldo, po czym posłał piłkę nad poprzeczką. Równie nieskuteczny okazał się Angel di Maria, który mając przed sobą tylko bramkarza, huknął jak z armaty i wyraźnie przestrzelił.

W drugiej połowie klarownych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Bayern Monachium tylko raz zdołał rozmontować defensywę gospodarzy, a miało to miejsce w 83. minucie. Wówczas piłka dotarła do Mario Goetzego, którego uderzenie dzięki świetnemu refleksowi zdołał obronić Iker Casillas.