Bundesliga: Hamburger SV znów przegrał, spadek coraz bardziej prawdopodobny!

Zespół Mirko Slomki rozegrał kolejny fatalny mecz i doznał porażki w Augsburgu. Hamburczykom zagląda w oczy widmo pierwszej w historii Bundesligi degradacji.

Konrad Kostorz

Zawodnicy Markusa Weinzierla nie dali szans 16. zespołowi tabeli. Skutecznością błysnął Halil Altintop, który wykorzystał precyzyjne dogrania Paula Verhaegha i Andre Hahna z prawej strony boiska. Na 3:0 podwyższył Hahn, po strzale którego fatalnie interweniował Rene Adler.

Podopieczni Mirko Slomki jeszcze przed przerwą zdołali pokonać Marwina Hitza po centrze Hakana Calhanoglu i szczęśliwym strzale Heiko Westermanna, jednak nic więcej w Augsburgu nie zdziałali. W drugiej połowie najbliższy wpisania się na listę strzelców był napastnik miejscowych Dong-Won Ji.

Augsburczycy mają w dorobku 46 punktów i zachowują szanse na awans do Ligi Europejskiej. Z kolei HSV wyprzedza tylko o jedno "oczko" FC Nuernberg i o dwa Eintracht Brunszwik, a w ostatnich dwóch kolejkach rozegra trudne mecze z Bayernem oraz Mainz.

Jeśli gracze Slomki istotnie nie poprawią swojej gry, najprawdopodobniej bezpośrednio spadną do 2. Bundesligi, chyba że ich konkurenci również będą zawodzić. Norymberga zmierzy się jeszcze z Hannoverem i Schalke, a Brunszwik zagra z Augsburgiem oraz Hoffenheim.