Raz trafiona i zatopiona - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście

Strzał z rzutu karnego Jakuba Biskupa dał Słonikom zwycięstwo 1:0 z Flotą Świnoujście. Wyspiarze uparcie prokurują jedenastki i dryfują w kierunku spadku.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza przystąpiła do tego meczu z mniejszym obciążeniem psychicznym i było to widać w jej poczynaniach. W grze gospodarzy było więcej luzu i po wyrównanym kwadransie zarysowała się ich przewaga.

Udokumentowaniem tego była bramka Jakuba Biskupa w 27. minucie. Pomocnik pewnie wykonał rzut karny po faulu Sebastiana Zalepy na Tomaszu Foszmańczyku.Flota Świnoujście sprokurowała w tym roku już trzecią jedenastkę. W ten sam sposób straciła gole także w Rybniku i Chojnicach.
Bogusław Baniak zestawił na ten mecz jedenastkę z trio defensywnych pomocników. Po zmianie wyniku ściągnął z boiska jednego z nich i posłał do boju Krzysztofa Bodzionego. Po akcji tego ostatniego z Sebastianem Olszarem zrodziła się szansa na wyrównanie, ale napastnik przegrał pojedynek sam na sam z Nowakiem.

Po przerwie świnoujścianie zamierzali rzucić się do ataku, ale to Termalica była groźniejsza i nie tyle mogła, co powinna zwiększyć rozmiary zwycięstwa. W pudłowaniu przodował Tomasz Foszmańczyk, który w 69. minucie nie wcelował w bramkę z kilku metrów, a także dwukrotnie został zatrzymany przez Darko Brljaka.

Blisko szczęścia byli także Dalibor Pleva i Piotr Ceglarz, a także urodzony na Pomorzu Zachodnim Dariusz Jarecki. Piłkarz ten najpierw minimalnie chybił, a na dwadzieścia minut przed końcem meczu ostemplował poprzeczkę z rzutu wolnego.

Termalica nie zgrzeszyła skutecznością, ale nie została za to ukarana przez bezradną Flotę. Minimalnie prowadzenie zostało dowiezione do ostatniego gwizdka i Słoniki umacniają się w górnej połówce tabeli. Flota Świnoujście znów schodzi z boiska bez strzelonego gola i pod wodzą Bogusława Baniaka płynie w kierunku spadku do lig półamatorskich.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
1:0 - Jakub Biskup (k.) 27'

Termalica: Nowak - Fryc, Czerwiński, Kopacz, Jarecki (78' Pielorz) - Ceglarz, Pleva, Kaczmarczyk, Biskup (88' Pawlusiński), Foszmańczyk (90+2' Drozdowicz) - Kujawa.

Flota: Brljak - Mokwa, Zalepa, Kieruzel, Jasiński - Grzelak, Mysiak, Niewiada, Sołowiej (37' Bodziony), Olszar (63' Opałacz) - Hosek (75' Arifović).

Żółte kartki: Kaczmarczyk, Fryc (Termalica) oraz Mysiak, Mokwa (Flota).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).