Premier League: Manchester City mistrzem Anglii! (wideo)

Nie było niespodzianki w ostatniej kolejce Premier League. Manchester City wygrał z West Ham United i zapewnił sobie mistrzostwo Anglii.
Bartosz Zimkowski

Manchester City potrzebował zaledwie remisu z West Ham United, aby sięgnąć po mistrzostwo Anglii. The Citizens byli bitymi faworytami i od pierwszych sekund narzucili swój styl gry. Zepchnęli Młoty do defensywy i te rzadko przekraczały własną połowę. Man City także nie grał wybitnego spotkania i trudno było gospodarzom sforsować szczelną defensywę rywali. Udało się to sześć minut przed przerwą, gdy sprzed pola karnego huknął Samir Nasri. Lepiej w tej sytuacji mógł interweniować bramkarz Adrian, lecz spóźnił się i nie zdołał wybić futbolówki poza światło bramki.

Cztery minuty po zmianie stron Man City postawił kropkę nad "i". Z najbliższej odległości Vincent Kompany wpakował piłkę do siatki WHU i losy mistrzostwa Anglii były już praktycznie rozstrzygnięte. Trudno było sobie wyobrazić, żeby goście zdobyli trzy gole skoro nie potrafiły oddać nawet celnego strzału.

Man City wygrał 2:0 i po raz czwarty w historii sięgnął po mistrzostwo Anglii. Drugie miejsce zajął Liverpool FC, który poradził sobie na Anfield z Newcastle United. Jednak do 63. minuty to Sroki prowadziły po samobójczym trafieniu Martina Skrtela. The Reds nie poddali się i w ciągu dwóch minut zdobyli dwie bramki - obie wyglądały identycznie. Steven Gerrard dośrodkował z rzutu wolnego, a gola z bliskiej odległości uzyskali Daniel Agger oraz Daniel Sturridge. Liverpool wygrał 2:1 i zakończył sezon na drugiej pozycji.

Nawet w Lidze Europejskiej w przyszłym sezonie nie zagra Manchester United. Czerwone Diabły na St Marys Stadium nie były w stanie ograć Southampton z Arturem Borucem między słupkami. Pojedynek zakończył się remisem 1:1, a Polaka strzałem z rzutu wolnego pokonał Juan Mata.

Wojciech Szczęsny dość niespodziewanie usiadł na ławce rezerwowych Arsenalu Londyn i Arsene Wenger nie dał mu sięgnąć samodzielnie po Złote Rękawice. Między słupkami pojawił się Łukasz Fabiański i Polak zachował czyste konto. Kanonierzy wygrali 2:0 i zajęli czwartą pozycję w lidze.

Oficjalnie trzecim zespołem, który pożegnał się z ligą jest Norwich City.