Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dla kogo nowa umowa? W Kielcach trwają rozmowy

W kieleckim klubie rozpoczął się czas rozmów na temat przyszłości poszczególnych zawodników oraz sztabu szkoleniowego na czele z trenerem. Czy kibice Korony powinni spodziewać się rewolucji?
Sebastian Najman
Sebastian Najman

Pavol Stano, Przemysław Trytko, Tomasz Lisowski, Kyryło Petrow, Damian AłdaśArtur Lenartowski i Abzał Biejsiebiekow to piłkarze, którym 30 czerwca 2014 roku wygasają umowy z Koroną Kielce, czy zostaną przedłużone?


Prezes Marek Paprocki w licznych wypowiedziach podkreślał, że wszelkie rozmowy na temat przyszłości tych, ale i pozostałych zawodników przy Ściegiennego rozpoczną się dopiero w momencie zapewnienia sobie spokojnego utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie. Wiadomo, że pierwsze rozmowy już się odbyły, a wszelkie decyzje mają zapaść do końca przyszłego tygodnia.

Według nieoficjalnych informacji bliscy pozostania w Kielcach są obrońcy Pavol Stano (w Koronie od wiosny sezonu 2009/10) i Tomasz Lisowski (w Koronie od wiosny sezonu 2010/11). To samo dotyczy Przemysława Trytki, który jest najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu (8 goli). Raczej mało prawdopodobne jest natomiast, aby swoją przygodę z kieleckim  klubem kontynuowali Artur Lenartowski, Abzał Biejsiebiekow i Damian Ałdaś. Pierwszy z  nich już jakiś czas temu został skreślony przez trenera Jose Rojo Martina, i nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych. Z kolei Kazach rozegrał do  tej pory 179 minut w których nie rzucił na kolana swoją grą, chociaż w  ostatnim meczu z Jagiellonią Białystok (4:4) zdobył pierwszego gola w ekstraklasie. Ałdaś natomiast nie otrzymał nawet szansy debiutu, odstając na treningach umiejętnościami od swoich kolegów.

Decyzje dotyczące zawodników nie są jedynymi, jakie mają zostać podjęte w najbliższych dniach. Z końcem czerwca swój kontrakt wypełni również szkoleniowiec obecnie 13. zespołu polskiej ligi, wraz ze swoim sztabem. Pacheta kilka dni temu odbył już długą rozmowę z prezesem Paprockim, podczas, której zdał raport za kończący się sezon i przedstawił swoją wizję przyszłości. O ewentualnym przedłużeniu współpracy z Pachetą klub oficjalnie jeszcze nie poinformował, choć w kuluarach mówi się, że prezes złocisto-krwistych ma zamiar złożyć Hiszpanowi taką propozycję.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Czy Jose Rojo Martin powinien pozostać trenerem Korony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×