KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

I liga: Kto ma największe szanse na utrzymanie?

Do końca I ligi zostały dwie kolejki, a o utrzymanie nadal walczy aż sześć zespołów! Kto ma największe szanse na pozostanie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy?

Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski
W najgorszej sytuacji znajduje się Puszcza Niepołomice i Energetyk ROW Rybnik. Pierwszy zespół, aby myśleć o pozostaniu w I lidze nie może przegrać najbliższego spotkania. Gdyby pojedynek w Ząbkach zakończył się remisem to wtedy Puszcza musi patrzeć na wyniki Chojniczanki i Stomilu. Na dodatek na nic może okazać się trzypunktowa zdobycz, gdy swoje mecze wygrają co najmniej trzy z czterech następujących drużyn: Chojniczanka Chojnice, Stomil Olsztyn, GKS Tychy, Flota Świnoujście.
Energetyk, aby walczyć o utrzymanie do ostatniej kolejki musi w sobotę zdobyć trzy punkty, a swoich meczów nie może wygrać jednocześnie Stomil, GKS Tychy i Flota Świnoujście. W nieco lepszej, ale i tak w bardzo złej sytuacji znajduje się Stomil Olsztyn. Do spadku tej drużyny muszą zostać spełnione dwa warunki - zespół ten przegra, a Chojniczanka, GKS Tychy i Flota Świnoujście wygrają.

Chojniczanka Chojnice będzie pewna utrzymania, gdy wygra w Rybniku, a Stomil przegra z Dolcanem. Ekipa z Górnego Śląska, aby myśleć o zapewnieniu ligowego bytu na przyszły sezon musi wygrać z GKS-em Katowice i liczyć na potknięcie Chojniczanki i Stomilu.

Flota Świnoujście zapewni sobie pozostanie w I lidze, gdy wygra w Nowym Sączu, a swoje mecze przegrają Chojniczanka, Stomil i GKS Tychy.

Miedź Legnica i Kolejarz Stróże są niemal pewne pozostania na zapleczu I ligi. Tylko prawdziwa katastrofa mogłaby sprawić, że któraś z tych drużyn w przyszłym sezonie występowałaby w II lidze.

10. Miedź Legnica - 43 pkt.
Stomil Olsztyn (D)
GKS Tychy (W)

11. Kolejarz Stróże - 41 pkt.
GKS Bełchatów (D)
Puszcza Niepołomice (W)

12. Flota Świnoujście - 38 pkt.
Sandecja Nowy Sącz (W)
Okocimski Brzesko (D)

13. Chojniczanka Chojnice - 37 pkt.
Energetyk ROW Rybnik (W)
Dolcan Ząbki (D)

14. GKS Tychy- 37 pkt.
GKS Katowice (W)
Miedź Legnica (D)

15. Stomil Olsztyn - 37 pkt.
Miedź Legnica (W)
Górnik Łęczna (D)

16. Puszcza Niepołomice - 33 pkt.
Dolcan Ząbki (W)
Kolejarz Stróże (D)

17. Energetyk ROW Rybnik - 33 pkt.
Chojniczanka Chojnice (D)
Olimpia Grudziądz (W)

Czesław Michniewicz: Nikt nie spodziewał się takiej formy drużyny z Łęcznej

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×