T-Mobile Ekstraklasa: Ruch na podium, Legia pokonała Lecha!

W niedzielę rozegrano cztery ostatnie mecze T-Mobile Ekstraklasy. Ruch Chorzów utrzymał się na podium, a Legia Warszawa wygrała 2:0 prestiżowe starcie z Lechem Poznań.

Ruch Chorzów zdobył brązowy medal mistrzostw Polski po remisie 0:0 z Pogonią Szczecin. Widowisko nie przyniosło większych emocji. Portowcy przyjechali do Chorzowa w odmłodzonym składzie i właśnie jeden z tych młodych - Dawid Kudła popisał się kapitalną interwencją po strzale Piotra Stawarczyka w 45. minucie. Pogoń Szczecin kończy występy w grupie mistrzowskiej bez zwycięstwa. Na pocieszenie - Marcin Robak zachował koronę króla strzelców.

Teoretyczne szanse na podium miał Górnik Zabrze, ale pozbawił się ich porażką 0:2 z Lechią Gdańsk. Gole padły po strzałach z rzutów karnych Stojana Vranjesa w 68. i 93. minucie. Spotkanie było żwawe, a rozstrzygnięcie - zasłużone. Lechia sprawiła sporo zagrożenia pod bramką Górnika, a szczególnie aktywny był duet Zaur Sadajew - Piotr Grzelczak. Ten drugi strzelił przed przerwą w słupek bramki Grzegorza Kasprzika.
Strzał z rzutu karnego ustawił też losy rywalizacji w szlagierze Legia Warszawa - Lech Poznań. Pewnym egzekutorem jedenastki został w 48. minucie Ivica Vrdoljak. Mistrz Polski fetował tego gola tworząc ironiczny szpaler w okolicach sektora gości. Legia podwyższyła prowadzenie w 85. minucie, a symbolicznego gola strzelił Bartosz Bereszyński.

Najwięcej goli na pożegnanie sezonu padło w Krakowie. Zawisza Bydgoszcz objął prowadzenie po strzale Alvarinho, ale szybko pozbawił się przewagi prostymi błędami w defensywie. Z prezentów skorzystali w 20. minucie Paweł Brożek i w 35. minucie Semir Stilić. Przy okazji - rekord Michała Miśkiewicza, w którego bramkę poleciał strzał numer 200 w tym sezonie.